خبرگزاری کار ایران

| 17:21   
کد خبر : ۱۳۸۹۲۰۴
به منظور تأمین نظر شورای نگهبان؛

طرح تشکیل سازمان پدافند غیر عامل اصلاح شد

نمایندگان مردم در مجلس طرح تشکیل سازمان پدافند غیر عامل را به منظور تأمین نظر شورای نگهبان اصلاح کردند.

طرح تشکیل سازمان پدافند غیر عامل اصلاح شد

به گزارش ایلنا، نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه ۲۹ مرداد ماه) مجلس شورای اسلامی با اصلاح موادی از طرح تشکیل سازمان پدافند غیر عامل اعاده شده از شورای نگهبان با ۱۸۲ رأی موافق، یک رأی مخالف و ۶ رأی ممتنع از مجموع ۲۳۱ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

در تبصره ۱ اصلاحی آمده است: کارگروه یا کمیته دائمی پدافند غیرعامل کشور به ریاست رئیس ستاد کل نیروهای مسلح بالاترین مرجع تصمیم‌گیری در حوزه پدافند غیرعامل کشور است که تصمیمات آن با ابلاغ رئیس کارگروه مذبور برای همه دستگاه‌های لشکری، کشوری، بخش دولتی و عمومی غیردولتی لازم‌الاجرا است و مستنکفان علاوه بر جبران خسارت وارد شده به مجازات موضوع ماده ۵۷۶ کتاب پنجم قانون مجازات اسلامی، تعزیرات و مجازات‌های بازدارنده مصوب ۲/۳/۱۳۷۵ می‌شوند و چنانچه خساراتی وارد نشده باشد، برابر قانون رسیدگی به تخلفات اداری مصوب ۷/۹/۱۳۷۲ با مستنکف رفتار خواهد شد.

تصویب و اجرای این قانون نافی وظایف و اختیارات قانونی دستگاه‌های دیگر از جمله وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نمی‌باشد و در صورت بروز تساهم، تصمیم کارگروه دائمی پدافند غیرعامل ملاک عمل خواهد بود.

همچنین نمایندگان با اصلاح تبصره (۳) طرح یاد شده با ۱۷۹ رأی موافق، ۲ رأی مخالف و ۵ رأی ممتنع از مجموع ۲۲۴ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

در تبصره (۳) اصلاحی آمده است: کلیه دستگاه‌های موضوع ماده (۵) قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب ۸/۷/۱۳۷۶ مکلفند در طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای خود به منظور پیشگیری و مقابله با تهدیدهای زیرساخت‌های حیاتی حساس و مهم خود و در اجرای این قانون اعتبارات لازم را پیش‌بینی کرده و در قالب توافقنامه‌ای که بین سازمان پدافند غیرعامل کشور و دستگاه مربوطه تنظیم می‌شود، هزینه نماید. سازمان پدافند غیرعامل در اجرایی شدن مفاد توافقنامه فی‌مابین نظارت نموده و گزارش عملکرد آن را باید هر سه ماه یکبار به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ارائه کند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز