خبرگزاری کار ایران

| 01:20   
کد خبر : ۱۳۸۴۹۵۶
با دعوت رسمی پارلمان نیوزیلند صورت گرفت؛

حضور سفیر ایران در نشست کمیته امور خارجی پارلمان نیوزلند

سفیر جمهوری اسلامی ایران در ولینگتون بنا به «دعوت رسمی» پارلمان نیوزیلند، در نشست کمیته امور خارجی، دفاع و تجارت پارلمان این کشور حضور یافت.

حضور سفیر ایران در نشست کمیته امور خارجی پارلمان نیوزلند

 به گزارش ایلنا، رضا نظرآهاری، سفیر جمهوری اسلامی ایران در ولینگتون بنا به «دعوت رسمی» پارلمان نیوزیلند و طبق عرف مرسوم دعوت از سفرا، در تاریخ ۱۲ مرداد ۱۴۰۲ در نشست کمیته امور خارجی، دفاع و تجارت پارلمان این کشور حضور یافت. این حضور با هدف تنویر افکار عمومی و تبیین دیدگاه‌های جمهوری اسلامی ایران انجام شد و با استقبال و واکنش مثبت اغلب نمایندگان پارلمان روبرو گردید. کمیته مذکور به عنوان مهم‌ترین کمیته پارلمان نیوزیلند به موضوعات متعدد داخلی و خارجی می‌پردازد و بخشی از نشست این کمیته نیز به موضوع ایران اختصاص داشت.

در این نشست مواضع جمهوری اسلامی ایران در خصوص موضوعات مختلف به گوش مقامات و مردم کشور نیوزیلند رسانده شد و تاکید شد جمهوری اسلامی ایران بر اساس نگاه انسانی و پایبندی واقعی به حقوق بشر که ریشه در تعالیم دینی، قانون اساسی مترقی جمهوری اسلامی ایران و فرهنگ و تمدن ایرانی دارد، رویکردی مسئولانه را در خصوص اغتشاشات سال گذشته در پیش گرفت. سفیر جمهوری اسلامی ایران در این رابطه، توسل برخی معترضان به رفتارهای خشونت آمیز و ایجاد اغتشاش و نیز تحریکات و مداخلات سازماندهی شده خارجی و شهادت ده‌ها تن از نیروهای پلیس و حافظان امنیت را خاطرنشان ساخت.

علیرغم حسن نیت و ابتکار سازنده سفیر کشورمان، یکی از افراد حاضر با رفتار خارج از نزاکت و عرف نمایندگی و دیپلماتیک و با اغراض شخصی و سیاسی، در پی ایجاد تنش و ممانعت از شفاف سازی برآمد که با عدم استقبال روبرو گردید و ناکام ماند؛ اما فیلمی را منتشر کرده و خود را پیروز جلسه معرفی کرد!

احترام به عرف و قوانین حضور در چنین محافلی، تنها راه رسیدن به درک واقعی و منصفانه از تحولات است. در مقابل، ایجاد هیاهو و تنش صرفاً منجر به کج فهمی، سوءتفاهم و توهم خواهد شد.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز