خبرگزاری کار ایران

| 12:01   
کد خبر : ۱۳۷۹۲۹۲

تماس تلفنی وزیر امور خارجه سوئد با امیرعبداللهیان

وزیر امور خارجه تاکید کرد: بی‌حرمتی به قرآن کریم و دیگر کتب و مقدسات ادیان الهی در هر کجا، توسط هر شخص و تحت هر شرایطی قویا محکوم است. تکرار این اقدامات به بهانه آزادی بیان غیرقابل قبول و توجیه است.

تماس تلفنی وزیر امور خارجه سوئد با امیرعبداللهیان

به گزارش ایلنا، توبیاس بیلستروم، وزیر امور خارجه سوئد در تماس تلفنی امروز با حسین امیرعبداللهیان گفت: دولت سوئد هتک حرمت کتاب آسمانی مسلمانان، قرآن کریم، را محکوم می‌کند.

وی ادامه داد: شخص نخست‌وزیر و بیانیه رسمی وزارت امور خارجه سوئد به صراحت اعلام کرده که این اقدام موضع دولت سوئد نیست.

به گفته وزیر امور خارجه سوئد، پلیس سوئد مجوز برگزاری تجمعات را صادر می‌کند و احدی در سوئد برای اهانت به قرآن مسلمانان مجوز نداده است، اما این فرد سوءاستفاده کرده و ما آن را محکوم می‌کنیم.

حسین امیرعبداللهیان در پاسخ به اظهارات همتای سوئدی اظهار داشت: بی‌حرمتی به قرآن کریم و دیگر کتب و مقدسات ادیان الهی در هر کجا، توسط هر شخص و تحت هر شرایطی قویا محکوم است. تکرار این اقدامات به بهانه آزادی بیان غیرقابل قبول و توجیه است.

وی افزود: سوئد باید به این نوع از نفاق‌افکنی و ترویج خشونت که عواقب عمیقی در پی دارد، پایان دهد.

به گفته وزیر امور خارجه، در حالی‌که سوئد داعیه پیشرو بودن در عرصه حقوق بشر را دارد، چگونه می‌تواند در کمتر از ۱۰ روز از تصویب شدن قطعنامه نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در محکومیت توهین به مقدسات دینی اینگونه بی‌تفاوت از کنار آن بگذرد؟

امیرعبداللهیان خطاب به وزیر امور خارجه سوئد تصریح کرد: پلیس سوئد اجازه داد که با سوءاستفاده از آزادی بیان به هسته مرکزی وجدان، عقیده و اعتقاد همه مسلمانان جهان آشکارا توهین شود، در واقع این خشونتی آشکار علیه مسلمانان به شمار می‌رود. اگر در مورد هر یک از ادیان ابراهیمی و کتب آسمانی دیگر نیز این اتفاق می‌افتاد باید علاوه بر محکومیت، فرد یا اعضای جریان خطاکار دستگیر و محاکمه شوند.

وی اضافه کرد: در کنار بیانیه، فرد مرتکب این اهانت غیر قابل بخشش باید دستگیر، محاکمه و پاسخگوی اقدامات خود باشد. در غیر این صورت سوئد باید منتظر تصمیمات قاطع کشورهای اسلامی باشد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز