خبرگزاری کار ایران

| 11:02   
کد خبر : ۱۳۷۹۲۵۲
حجت الاسلام جنتی:

تلاش شورای نگهبان در همه دوره‌ها انجام وظایف قانونی به‌ نحو احسن بوده است

دبیر شورای نگهبان گفت: واقعیت این است که در همه دوره‌ها تلاش اعضای شورای نگهبان این بوده که وظایف قانونی خود را به‌ نحو احسن انجام دهند.

تلاش شورای نگهبان در همه دوره‌ها انجام وظایف قانونی به‌ نحو احسن بوده است

به گزارش ایلنا، از پایگاه اطلاع‌رسانی شورای نگهبان، حجت الاسلام احمد جنتی دبیر شورای نگهبان در ابتدای جلسه امروز (چهارشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۲) این شورا به سالروز تاسیس شورای نگهبان اشاره کرد و گفت: این نهاد جایگاه بسیار مهمی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دارد و تاکیدات مکرر حضرت امام رحمت ‌الله ‌علیه و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بر حفظ حرمت این نهاد به دلیل جایگاه و وظایف مهمی است که این نهاد بر عهده دارد.

وی در ادامه گفت: واقعیت این است که در همه دوره‌ها تلاش اعضای شورای نگهبان این بوده که وظایف قانونی خود را به‌ نحو احسن انجام دهند.

دبیر شورای نگهبان اظهار داشت: به نوبه خود از همه افراد و رسانه‌هایی که در چند روز گذشته برای معرفی شورای نگهبان تلاش کردند تشکر می‌کنم.

جنتی در پایان این بخش از سخنان خود خاطرنشان کرد: واقعیت این است که آشنایی جامعه با جایگاه و وظایف قانونی سازمان‌ها و نهادها و به ویژه آشنایی جامعه با قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به اجرای درست قانون و انجام وظیفه بهتر سازمان‌ها و نهادها کمک خواهد کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به فرارسیدن ماه محرم و عزاداری ارادتمندان حضرت سیدالشهدا اشاره و تاکید کرد: این مصیبت جانسوز که داغ آن همواره در دل مومنین زنده است را تسلیت می‌گویم و امیدوارم عزاداری‌هایی که در این ایام برگزار می‌شود مقبول درگاه خداوند بزرگ قرار گیرد.

دبیر شورای نگهبان در همین زمینه افزود: عزاداری با معرفت برای حضرت امام حسین علیه‌السلام انسان‌ساز است و در طول تاریخ همواره باعث حفظ مفاهیم اصیل اسلام و منشا رستگاری و عزت‌طلبی بوده است.

جنتی با تاکید براینکه آشنایی با فلسفه قیام حضرت امام‌حسین (ع) هر انسان آزاده‌ای را شیفته ایشان می‌کند، گفت که مهم‌ترین هدف از برگزاری مراسم عزاداری حضرت سیدالشهدا ایجاد این شناخت است.

وی اظهار داشت: متولیان فرهنگی و مسئولان هیئت‌های مذهبی باید این ایام را که هم دل‌ها متوجه معنویت است و هم اجتماعات متعدد مذهبی تشکیل می‌شود قدر بدانند و از آن برای تعمیق باورهای مذهبی جامعه و بخصوص جوانان بهره ببرند.

دبیر شورای نگهبان عزاداری ماه محرم را عامل مهم بازسازی و ترمیم فضای فرهنگی جامعه دانست و خاطرنشان کرد: به همین دلیل دشمنان اسلام همواره برای کم‌رونق شدن و انحراف این سنت حسنه برنامه‌ریزی کرده‌اند، اما حقیقت این است که عظمتی که در حرکت الهی حضرت سیدالشهدا وجود دارد، عامل شکست طراحی دشمنان شده است.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز