خبرگزاری کار ایران

| 02:33   
کد خبر : ۱۳۷۶۲۲۳

رونمایی از سامانه سیستم اطلاعات و نمایش نقشه الکترونیک دریایی

به مناسبت روز جهانی هیدروگرافی و همزمان با بیش از ۴ دهه فعالیت سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح، سامانه بومی سازی شده اکدیس که توسط محققان این سازمان طراحی و ساخته شده، رونمایی شد.

رونمایی از سامانه سیستم اطلاعات و نمایش نقشه الکترونیک دریایی

به گزارش ایلنا، امیر فخری در این خصوص اظهار کرد: سامانه اکدیس  (ECDIS) یک سامانه الکترونیکی ناوبری پیشرفته است که روی شناورهای نظامی و تجاری نصب می شود،  این سامانه روی نمایشگر خود که در ابعاد مختلف ساخته می شود نقشه های الکترونیکی را با اطلاعات نهفته در لایه های مختلف آن به نمایش می گذارد.

رئیس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح ادامه داد: نرم افزار بومی ECDIS در محیط  خود با در اختیار گذاشتن اطلاعات، ابزار ها و امکانات مختلف مورد نیاز ناوبری از قبیل داده های مکانی و حرکتی شناور خودی با اتصال به گیرنده ی (  GPS)، داده های مکانی حرکتی و ..... شناور های اطراف (با اتصال به گیرنده ی AIS  )  ،Auto Pilot،  بانک اطلاعات، ابزار های برنامه ریزی سفر، هشدار های مختف نواحی ویژه حفاظت شده  (Guard Zones) ، جدول جزر ومد و اطلاعات عمق؛ عملیات ناوبری را برای افسر ناوبری یا ناخدای شناور آسان، خوشایند و از همه مهمتر هوشمندانه و خودکار می نماید.

در این مراسم امیر دریادار ایرانی فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش و جمعی از مسئولین لشکری و کشور حضور داشتند

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز