خبرگزاری کار ایران

| 20:02   
کد خبر : ۱۳۷۶۱۶۰
سرپرست معاونت سیاسی و قضایی سازمان بازرسی:

تکالیف قانونی پیرامون آلودگی هوا و خودرو باید در اولویت اصلی قرار گیرد

سرپرست معاونت سیاسی و قضایی سازمان بازرسی در مراسم معارفه هیئت بازرسی در سازمان ملی استاندارد گفت: تکالیف قانونی سازمان استاندارد در خصوص آلودگی هوا، خودرو، ساماندهی مشتقات نفتی و کالا‌های اساسی باید در اولویت اصلی قرار گیرد.

تکالیف قانونی پیرامون آلودگی هوا و خودرو باید در اولویت اصلی قرار گیرد

به گزارش ایلنا،محمد مهدی بلندیان در جلسه معارفه هیئت بازرسی در سازمان ملی استاندارد با رئیس، معاونین و مدیران این سازمان دیدار کرد.

وی ضمن تبریک عید ولایت، عید غدیرخم و میلاد با سعادت حضرت امام موسی کاظم (ع) گفت: با حضور جوانان انقلابی و مدیران ارزشی شاهد تغییر و تحول در اغلب دستگاه‌های اجرایی کشور و بخصوص در سازمان‌های حاکمیتی همچون سازمان ملی استاندارد هستیم.

بلندیان افزود: قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد که در ۶۰ ماده در سال ۹۶ به تصویب رسیده است، یک سند راهبردی با اختیارات جامع در جهت اعتلای سطح کیفی و مقوم جایگاه والای سازمان استاندارد است و از سوی دیگر با توجه به نقش استاندارد در تمامی عرصه‌های زندگی شهروندان و مردم، از عرصه‌های تولیدی گرفته تا تجارت خارجی و صادرات و واردات، نیازمند توجه جدی از سوی تمام سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی و حاکمیتی است.

سرپرست سیاسی و قضایی سازمان بازرسی افزود: سازمان بازرسی کل کشور که دو وظیفه عمده آن نظارت بر حسن جریان امور و اجرای صحیح قوانین در دستگاه‌های اداری است حامی دستگاه‌های اجرایی در انجام ماموریت‌های اصلی خود است و سازمان ملی استاندارد نیز از این قاعده مستثنی نیست.

وی خطاب به مدیران سازمان استاندارد، خاطر نشان کرد: در این شرایطی که کشور نیازمند تلاش‌ها و سختکوشی‌های شما در برابر مشقت‌ها و دشواری‌ها است، امانت استاندارد سازی محصولات در کشور در عرصه‌های مختلف برعهده این سازمان راهبردی و حاکمیتی است و در واقع موضوع حق الناس از ویژگی‌های بسیار مهمی است که می‌بایست در راس تمام توجهات کارکنان محترم این سازمان قرار گیرد.

بلندیان با اشاره به تغییرات رخ داده در دوره مدیریتی جدید سازمان ملی استاندارد گفت: سازمان بازرسی کل کشور همراه نگاه تحولی در سازمان استاندارد است و ما همواره از مدیران توانمند که در راستای منویات مقام معظم رهبری، پیگیر دغدغه‌های مردم و رفع مشکلات مردم هستند، حمایت خواهیم کرد و مدیران ارزشی نباید نگران سازمان بازرسی در قبال تصمیمات کارشناسی و در عین حال انقلابی خود باشند. 

وی تصریح کرد: با نگاه جدید و تحولی که در دوره مدیریت دولت سیزدهم برقرار شده است، سازمان بازرسی خود را در کنار دستگاه‌های اجرایی می‌داند و ما در شرایط کنونی بدنبال کمک به ارتقای بهره وری استاندارد هستیم و سازمان استاندارد نیز باید آلودگی هوا، مساله خودرو و مشتقات نفتی و کالا‌های اساسی را در اولویت اصلی کار خود قرار دهد.

بلندیان با اشاره به صدور احکام اخیر سازمان بازرسی برای بررسی موضوعات مد نظر در سازمان ملی استاندارد افزود: بازرسان و هیات بازرسی سازمان بازرسی در عین حالی که در این سازمان مستقر می‌گردد و کلیه اقدامات و تصمیمات این سازمان را تحت رصد و نظارت خود خواهد داشت از اقدامات کارشناسانه، خردمندانه و دلسوزانه‌ای که با تلاش‌های وافر کارکنان متخصص استاندارد انجام خواهد شد، حمایت و پشتیبانی می‌نماید.

وی با اشاره به مجموعه آسیب شناسی‌ها و نظام پیشنهادات سازمان بازرسی در جهت بهبود فرآیند‌های سازمان استاندارد خاطر نشان کرد: بدنه مجموعه استاندارد نیازمند تحول در حوزه سرمایه انسانی است و این تحول قطعا حاوی هزینه خواهد بود و مدیران دغدغه‌مند و ارزشی همواره حاضر هستند هزینه‌های تحولات و سالم سازی سیستم را بر عهده بگیرند که این روحیه جهادی و ایثارگری قابل امتنان وتقدیر است؛ بنابراین گزارش در ابتدای این دیدار مهدی اسلام پناه رئیس سازمان ملی استاندارد ضمن ارائه گزارشی از اقدامات مدیریتی خود طی ۲۰ ماه اخیر گفت: امسال یکصدمین سال تاسیس سازمان استاندارد است و ارتقا شفافیت و مقابله با فساد و توجه به زیرساخت‌های فناوری و توسعه سامانه‌ها از اقدامات اصلی سازمان استاندارد بوده است.

وی با اشاره به تغییر و بکارگیری ۲۰۰ مدیر متخصص به سازمان استاندارد افزود: از مجموع ۸۵ روش اجرایی، تاکنون ۲۳ روش اجرایی اصلاح شده است.

اسلام پناه در ادامه اضافه کرد:ما برای حضور سازمان بازرسی کل کشور در طی ۳۶۵ روز سال آمادگی کامل داریم و هیچ خط قرمزی برای ورود همکاران سازمان بازرسی کل کشور وجود ندارد و از حضور سربازرس و هیات اعزامی سازمان نیز در سطح شورای معاونین برای کمک به تصمیم گیری‌ها و تصمیم سازی‌ها استقبال می‌کنیم.

 بهزاد ابراهیم پور معاون نظارت و بازرسی امورخارجه، مجلس و ریاست جمهوری سازمان بازرسی و محمد نوراله سربازرس و رئیس هیئت بازرسی سازمان استاندارد نیز ضمن ارائه پیشینه‌ای از بازرسی‌های انجام شده نقاط آسیب پذیر احصا شده استاندارد توسط گروه بازرسی را تشریح و در ادامه هیات جدید بازرسی سازمان را جهت استقرار در سازمان ملی استاندارد معرفی کردند.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز