خبرگزاری کار ایران

| 07:24   
کد خبر : ۱۳۷۴۳۸۴
در دیدار با نایب رئیس پارلمان عراق مطرح شد؛

تاکید علی باقری بر گسترش روابط پارلمانی تهران و بغداد

در ادامه رایزنی‌های معاون سیاسی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران با مقامات عراقی، عصر امروز وی با نایب رئیس اول پارلمان عراق دیدار و رایزنی کرد.

تاکید علی باقری بر گسترش روابط پارلمانی تهران و بغداد

به گزارش ایلنا، علی باقری در این دیدار، با اشاره به روابط راهبردی دو کشور گفت: بعد از ناکامی دشمنان منطقه برای ایجاد ناامنی سیاسی و امنیتی، طرح اخلال در همکاری‌های اقتصادی دو کشور از سوی آنها در حال پیگیری است که متقابلا باید با تحکیم همکاری‌های دوجانبه این فتنه‌افروزی اقتصادی را خنثی کرد.

وی با تبیین سیاست همسایگی دولت سیزدهم اظهار امیدواری کرد که روابط پارلمانی دو کشور بیش از پیش توسعه یابد و همچنین با حمایت پارلمان عراق، تحرکی جمعی از سوی قوای مقننه کشورهای اسلامی برای جرم‌انگاری توهین به مقدسات اسلام به جریان افتد.

محسن مندلاوی نیز در این دیدار ضمن استقبال از پیشنهاد معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران، گفت: امروز جهانیان به خوبی فهمیده‌اند که سیاست‌های اصولی جمهوری اسلامی ایران در مسیر صحیحی قرار داشته است.

نایب رئیس اول پارلمان عراق ادامه داد: در راستای گسترش روابط پارلمانی به زودی بنا بر دعوت همتای ایرانی، در راس هیاتی متشکل از رؤسای کمیسیون‌های مختلف پارلمان عراق راهی تهران خواهد شد و روابط پارلمانی دو کشور بیش از پیش گسترش پیدا می‌کند. ‌

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز