خبرگزاری کار ایران

| 21:22   
کد خبر : ۱۳۷۴۰۸۴

سازمان ثبت اسناد درصدد تبدیل اسناد تمام اراضی و املاک قولنامه‌ای به اسناد رسمی است

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: سازمان ثبت اسناد و املاک کشور درصدد است که در آینده نزدیک تمام اراضی و املاک قولنامه‌ای را به اسناد رسمی تبدیل کند که این امر مقدمه و گام اولی برای نقل و انتقال رسمی اموال غیرمنقول است.

سازمان ثبت اسناد درصدد تبدیل اسناد تمام اراضی و املاک قولنامه‌ای به اسناد رسمی است

به گزارش ایلنا، حسن بابایی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، درباره هدف از برگزاری نشست مدیران واحد‌های ثبتی استان خوزستان، گفت: در نشست مدیران واحد‌های ثبتی استان خوزستان به این نکته مهم اشاره شد که سنددار کردن کلیه اراضی و املاک و یا به تعبیری اجرای حدنگار در لایه‌های مختلف اراضی و املاک لازمه تحقق فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر نقل و انتقال رسمی اموال غیرمنقول و بی‌اعتباری اسناد عادی است.

وی افزود: بنابراین تحقق این امر موجبات رسمیت بخشیدن به نقل و انتقال رسمی اموال و املاک و در نهایت بی اعتباری اسناد قولنامه‌ای خواهد شد.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بیان کرد: امروزه بیش از ۵۰ درصد اراضی کشاورزی و بیش از ۴۰ درصد از املاک و اراضی قولنامه‌ای است همچنین بیش از ۳۰ درصد از اراضی روستایی دارای سند عادی هستند که سازمان ثبت اسناد و املاک کشور درصدد است که در آینده نزدیک تمام اراضی و املاک قولنامه‌ای را به اسناد رسمی تبدیل کند که این امر مقدمه و گام اولی برای نقل و انتقال رسمی اموال غیرمنقول است.

بابایی اظهار کرد: همچنین موضوع دیگری که در این نشست مورد تاکید واقع شد حدنگاری رودخانه‌های مهم استان بود که برخی از آن‌ها حدنگاری شده و با توجه به تفاهمنامه‌ای که با وزارت نیرو منعقد کرده‌ایم امیدواریم تا پایان سال تمام رودخانه‌های استان خوزستان دارای اسناد حد نگاری شوند تا بستر و حریم رودخانه‌ها تعیین و اسناد آنها صادر شود.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز