خبرگزاری کار ایران

| 02:58   
کد خبر : ۱۳۶۹۸۳۴
سردار سلامی:

فصل مقابله با نظام تمام شده است

فرمانده سپاه پاسداران با تاکید بر این‌که انزوا و محاصره یک خواب و رویای پریشان بود، گفت: وقتی دشمن متوجه شد با همه ظرفیت آمده و نظام ما تکان نخورد، فهمید فصل مقابله با نظام تمام شده است.

فصل مقابله با نظام تمام شده است

به گزارش ایلنا، سردار حسین سلامی در مراسم روز ملی بسیج اساتید اظهار کرد: امروز سالروز شهادت عارف برجسته و یک دانشمند و مجاهد فی‌سبیل‌الله و یک شهید هنرمندی است که شخصیت رفیع و برجسته و علمی‌اش او را از میدان جهاد بازنداشت.

فرمانده سپاه پاسداران گفت: شهید دکتر مصطفی چمران جزو برجسته‌ترین دانشمندان علم فیزیک در عصر طلایی عمر خود بود اما به لبنان رفت و در آنجا قواعد جهاد را برای آزادی مسلمانان تبیین کرد، به بچه‌های لبنان و فلسطین یاد داد تا زمانیکه مستکبران بر مسلمانان سیطره دارند راه عزت و عظمت مسلمانان و اسلام از مسیر جهاد عبور می‌کند. این درس بزرگ چمران به تاریخ بود. برای همین است که شهید چمران فشرده یک تاریخ و تندیس یک تفکر انقلابی و الهی بود.

وی افزود: تجسم زیباترین فضائل در چهره یک آدم شهید چمران بود. او راه را به ما نشان داد. در چنین روزی او خدا را ملاقات کرد در حالیکه تفنگی در دست داشت و مانند یک رزمنده از اسلام، ایران و عزت و عظمت این هویت عظیم ایران اسلامی دفاع کرد و به شهادت رسید. با ابتکار رهبری این روز به نام روز بسیج اساتید نام گرفت.

سلامی خطاب به بسیجیان گفت: خوشحالم در جمع عالمانی هستم که با سیطره فکری غربی مقابله می‌کنند و اجازه نمی‌دهند که ارزش‌های غرب و رذالت‌های اخلاقی و اندیشه‌های سیاسی غرب مبتنی بر نظریه برده داری نوین جامعه فضای ذهنی و دل جوانان دانشجوی عزیز ما را پر کند. غرب بر این باور است که هویت هر ملتی به نوع اندیشه و تفکر او وابسته است. اگر اندیشه سیاسی یک ملت از غرب به عنوان یک محصول وارداتی و باور سیاسی و راهبرد آن شکل گیرد هویتش جهت غربی می‌گیرد. هر ملتی پژواک آن چیزی است که در ذهنش می‌گذرد. این میدان نبرد واقعی نوین ما و مساحت جغرافیایی ذهن ما است.

وی ادامه داد: شاید برای دشمن مهم نباشد که جوانان ما بتوانند معادلات نیوتین و قوانین مربوط به حرکات سیارات و میدان مرکزی را حل کنند. برای آنها مهم این است که مطمئن شوند دانشجویان و جوانان ما بر اساس اندیشه سیاسی آنها به مناسبات بین‌المللی می‌اندیشد. برای آنها مهم این است که جوان ایرانی احساس کند که نمی‌تواند بر اساس ارزش‌ها و اصول دینی حاکمیت و قدرت ایجاد کند. برای آنها مهم این است که جوانان انقلاب اسلامی به این بیندیشند که جز با ادغام شدن در تنظیم ساختار قدرت‌ها به رفاه و پیشرفت نمی‌رسند. آنها می‌خواهند جوانان ما از واقعیات تاریخ گذشته فاصله بگیرند و موجودات بی هویت، سرگردان و رها شده در کمین تسلط فکری غرب باشند. این اصل تهاجم غرب است.

سلامی ادامه داد: غرب با مدل دموکراسی دیکتاتورها را حاکم می‌کند و می‌خواهد جهانی سلسله مراتبی بسازد که در راس قاعده هرم آن بایستد و بقیه در چهارچوب قواعد او عمل کنند. غرب برخی از کشورها را کامل ویران می‌کند تا در آن دموکراسی ایجاد کند. ملت‌ها را به اسارت می‌گیرد تا از آزادی سخن بگوید. این منطق غرب است. عراق، سوریه، یمن و افغانستان را ببینید. غرب هر کجا پا می‌گذارد جز جنگ در مفهوم کامل خود دنبال چیز دیگری نیست. تاریخ انگلستان را نگاه کنید. نقطه‌ای در عالم نیست که او نجنگیده باشد و همه قبرستان‌های دنیا پر از کشته‌های انگلیس است. آمریکا هم همین طور است. همین‌ها می‌خواهند ژست دموکراسی و آزادی و حقوق بشر گرفته و از توسعه سلاح‌های کشتار جمعی جلوگیری کنند اما کسانی هستند که در ۶ و ۸ اوت ۱۹۴۵ ناکازاکی را در کسری از ثانیه به ویرانه تبدیل کردند. آنها جز آتش بر سر مسلمانان چیز دیگری نریختند حالا به دنبال این هستند که جوانان ما را به خود خوش بین کنند و نگاه آنها را به انقلاب تغییر دهند. آن هم انقلابی که به دنبال حریت ملت‌ها و امداد و نجات آنها است. آنها می‌خواهند جوانان ما را نسبت به انقلاب که جز آزادی ملت‌ها و حریت و کرامت و رفاه آنها به

فرمانده سپاه تاکید کرد: ما هر کجا حاضر بوده‌ایم برای نجات ملت‌ها از تجاوز دیگران بوده است اما آنها می‌خواهند این حقایق تاریخی را وارونه نشان دهند. اساتید بسیجی و غیر بسیجی ما همه سرنشینان یک سفینه ایم و همه فرزندان یک ملت هستیم. ما درون یک مکتب و تحت یک پرچم قرار داریم. فرقی نمی‌کند استاد ما بسیجی و غیر بسیجی باشد. او باید جوانان ایرانی را برای پذیرش یک نقش عظیم در آینده درخشان کشور مهیا کنند.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز