خبرگزاری کار ایران

| 13:38   
کد خبر : ۱۳۶۸۹۵۵
امیرعبدالهیان در دیدار با زیاد نخاله:

رژیم صهیونیستی منشا و منبع اصلی ایجاد ناامنی و بی‌ثباتی در منطقه است

وزیر امور خارجه کشورمان، رژیم نژادپرست صهیونیستی را منشاء و منبع اصلی ایجاد ناامنی و بی ثباتی در منطقه دانست و اقدام منسجم و موثر کشورها و دولت‌های اسلامی برای توقف جنایات ضدبشری صهیونیست‌ها علیه ملت مظلوم فلسطین و حمایت از مقدسات اسلامی در قدس شریف را خواستار شد.

رژیم صهیونیستی منشا و منبع اصلی ایجاد ناامنی و بی‌ثباتی در منطقه است

به گزارش ایلنا، حسین امیرعبداللهیان در دیدار زیاد نخاله دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین و هیات همراه وی، ضمن تبریک پیروزی بزرگ اخیر رزمندگان مقاومت در جنگ پنج روزه غزه و نقش موثر وحدت گروه‌های مقاومت در این پیروزی، مساله فلسطین را مساله محوری جهان اسلام دانست و بر حمایت جمهوری اسلامی ایران از آرمان فلسطین و قدس شریف و پشتیبانی از مقاومت مشروع ملت فلسطین علیه اشغالگران صهیونیست تاکید کرد.

وی رژیم نژادپرست صهیونیستی را منشاء و منبع اصلی ایجاد ناامنی و بی ثباتی در منطقه دانست و اقدام منسجم و موثر کشورها و دولت‌های اسلامی برای توقف جنایات ضدبشری صهیونیست‌ها علیه ملت مظلوم فلسطین و حمایت از مقدسات اسلامی در قدس شریف را خواستار شد.

وزیر امور خارجه با اشاره به نقش شهید سلیمانی در حمایت از مقاومت فلسطین افزود، در اندیشه و تلاش‌های مخلصانه شهید سلیمانی، تقویت همبستگی بین کشورهای اسلامی، رفع تهدید رژیم صهیونیستی از امت اسلامی و مقابله با سلطه‌طلبی آمریکا از اولویت‌های اصلی به شمار می‌آمد و در مورد فلسطین نیز همانگونه که در بیانات عمیق رهبر انقلاب تصریح شد، شهید سلیمانی به معنای واقعی کلمه دست مقاومت فلسطین را در مقابل رژیم متجاوز تا بُن دندان مسلح و مورد حمایت همه جانبه آمریکا و غرب پُر کرد.

امیرعبداللهیان ادامه داد: ثمره مجاهدت و جانفشانی شهید سلیمانی در باور امروز بسیاری از دولت‌ها و ملت‌های منطقه به لزوم در دست گرفتن سرنوشت امنیت و ثبات منطقه در دستان خود و پیگیری توسعه منطقه بدون دخالت بیگانگان تبلور یافته است.

زیاد نخاله، دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز در این دیدار ارزیابی خود از روند تحولات در فلسطین و سرزمین‌های اشغالی را ارائه و تاکید کرد گروه‌های مقاومت فلسطینی در بهترین شرایط به لحاظ آمادگی‌ و وحدت عمل در برابر رژیم صهیونیستی قرار دارند و قادر هستند با برخورداری از حمایت قاطع ملت فلسطین، در برابر هر نوع تجاوز رژیم غاصب صهیونیستی ایستادگی کنند و پیروزی‌های بزرگ را رقم بزنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز