خبرگزاری کار ایران

| 05:27   
کد خبر : ۱۳۶۶۴۷۲

معاون وزیر خارجه از مراکز ارائه خدمات به حجاج ایرانی در مدینه و مکه بازدید کرد

علیرضا بیکدلی معاون کنسولی، مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه از مراکز ارائه خدمات به حجاج ایرانی در مدینه و مکه که زیر نظر سازمان حج و زیارت جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کند بازدید کرد.

معاون وزیر خارجه از مراکز ارائه خدمات به حجاج ایرانی در مدینه و مکه بازدید کرد

به گزارش ایلنا، مراکز ماشینی پخت و توزیع غذا و درمانگاه و بیمارستان ایرانی هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در شهرهای مدینه و مکه در ایام حج به بیش از ۸۷ هزار ایرانی خدمات شبانه روزی ارائه می‌کنند.

معاون وزیر امور خارجه در گفت‌وگو با مدیران این مراکز ضمن تقدیر و تشکر از ارائه خدمات  بر حمایت نمایندگیهای جمهوری اسلامی ایران در عربستان بر فعالیت و بهبود کیفیت خدمت رسانی به حجاج ایرانی بیت الله الحرام تاکید کرد.

علیرضا بیکدلی معاون کنسولی، مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه از دفتر موقت خدمات کنسولی وزارت امور خارجه مستقر در بعثه حج جمهوری اسلامی ایران در مکه و مدینه نیز بازدید کرد و روند ارائه خدمات کنسولی به حجاج ایرانی بیت الحرام در سال‌جاری را جویا شد.

معاون وزیر امور خارجه در این بازدید تاکید کرد هر کجای جهان که جمعیت ایرانی حضور داشته باشد بخش کنسولی وزارت امور خارجه تلاش می‌کند در کنار آنها به ارائه خدمت و حمایت از آنان بپردازد.

دفتر کنسولی وزارت امور خارجه در مرکز حج جمهوری اسلامی ایران در مدینه و مکه انواع خدمات شامل ارائه راهنمایی و مشاوره لازم در امور کنسولی، حقوقی، صدور مدارک مسافرتی مانند برگ عبور و تایید گواهی های لازم، حمایت حقوقی از حجاج ای ایرانی در صورت لزوم و صدور گواهی‌های سجلی ارائه می کند.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز