خبرگزاری کار ایران

| 08:06   
کد خبر : ۱۳۴۷۶۱۶
رمضا شریف:

قدرت بازدارندگی رژیم صهیونیستی مدت‌ها است که رنگ باخته است

رمضان شریف با تشریح برنامه های روز جهانی قدس سال ۱۴۰۲ تاکید کرد : قدرت بازدارندگی رژیم صهیونیستی مدت‌ها است که رنگ باخته است، آنچه امروز در محیط اشغالگری صهیونیست آشکار است کابوس و هراس ناشی از بی اطلاعی از زمان و مکان اقدام آینده مقاومت اسلامی و جوانان غیر فلسطینی علیه آنها است.

قدرت بازدارندگی رژیم صهیونیستی مدت‌ها است که رنگ باخته است

به گزارش ایلنا، رمضان شریف رئیس ستاد انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در نشست خبری که با حضور رسانه داخلی و خارجی برگزار شد، اعلام کرد : بزرگداشت روز جهانی قدس امسال در شرایطی صورت خواهد گرفت که موج همه گیری کرونا در ایران و دیگر کشورها فروکش کرده و ملت‌های مسلمان ، حق طلب و  آزاده جهان بار دیگر این فرصت را خواهند داشت تا وحدت و همدلی در مقابل اشغالگران صهیونیستی و حامیان مستکبر آنان را نشان داده و آزادی قدس شریف و سرزمین فلسطین را فریاد زدند.

 وی با اشاره به تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی و ظرفیت‌های وحدت آفرین و قدرت ساز برای جهان اسلام در مسئله قدس تصریح کرد: امسال روز جهانی قدس متفاوتی نسبت به سالهای گذشته خواهیم داشت و این تفاوت از دو منظر قابل بررسی است، امروز کرانه باختری رود اردن نسبت به سال‌های قبل شرایط متفاوتی پیدا کرده است و با تحقق پروژه راهبردی تسلیح کرانه باختری و به میدان آمدن گروه‌های جدید مقاومت با حضور  جوانان مومن، مجاهد ، انقلابی و شجاع ، شاهد بروز و ظهور ظرفیتی تعیین کننده در متن انتفاضه ضد صهیونیستی هستیم.

رمضان شریف با اشاره به دستاوردهای راهبردی و تعیین‌کننده اخیر مقاومت اسلامی فلسطین برابر رژیم اشغالگر و جنایتکار صهیونیستی گفت : امروز بیش از هر زمانی شاهد وحدت ، هماهنگی و هم افزایی گروههای مبارز فلسطینی و نیز شکل‌گیری جبهه یکپارچه ضد صهیونیستی از جنوب لبنان و جولان سوریه تا غزه و کرانه باختری هستیم که در مدت کوتاهی نتایج و پیامدهای آن رژیم صهیونیستی را با چالش سهمگینی مواجه ساخته است .
رییس ستاد انتفاضه و قدس افزود : به میدان آمدن گروه‌های مقاومت نوظهور و جوان مجاهد و غیور فلسطینی و اجرای عملیات های شگفت انگیز در کرانه باختری نشان از تولید عزم و اراده در نسل جدید فلسطین برای بازپس‌گیری سرزمین مادری از اشغالگران دارد.

شریف با بیان اینکه رژیم صهیونیستی طی سال‌های اخیر از شکاف و اختلافات داخلی فزاینده رنج می‌برد ، گفت: مشکلات عمیق داخلی و گسل های فعال شده درونی رژیم ، امید بسیاری از سردمداران رژیم و ساکنان سرزمین‌های اشغالی برای تداوم بقا را با چالش مواجه ساخته است. این اختلافات در دوره نخست وزیر افراطی و دیکتاتور به اوج رسیده است و با اصرار نیتانیاهو نسبت به طرح جنجالی اصلاحات قضایی و  اعتراضات بی‌سابقه و پرشمار علیه وی ، وضعیت رژیم در شکنندگی آشکار قرار گرفته و روندها و زمینه‌های فروپاشی جامعه صهیونیستی را سبب شده است.

رئیس ستاد انتفاضه و قدس اقدامات اخیر رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین از جمله هتک حرمت مسجد الاقصی  و حمله به نمازگزاران و معتکفین را رویای نتانیاهو برای تنش آفرینی و سوق دادن تمرکز رسانه های داخلی و بین المللی از اعتراضات داخلی در سرزمین های اشغالی به سمت بحران جدید و رهایی از فشار های بزرگ این روزها بر او توصیف و تصریح کرد: محور مقاومت بر حربه‌های رژیم صهیونیستی کاملاً اشراف و تسلط دارد و هرگز تحت تاثیر سناریوهای صهیونیست‌ها قرار نخواهد گرفت ؛ هرچند پاسخ محدودی به حملات رژیم داده است اما به رغم توانایی های بالا برای اجرای عملیات ها و پاسخ های کوبنده فعلا با هوشمندی و درایت قصد ندارد در زمین صهیونیست ها بازی کند .

وی خاطرنشان کرد: قدرت بازدارندگی رژیم صهیونیستی مدت‌ها است که رنگ باخته است؛ آنچه امروز در محیط اشغالگری صهیونیست ها  آشکار است ، کاووس و هراس ناشی از زمان و مکان اقدام آینده مقاومت اسلامی و جوانان غیور فلسطینی است .

رئیس ستاد انتفاضه و قدس گفت : راهپیمایی سراسری روز جهانی قدس در بیش از ۱۰۰۰ شهر کشور و روستاهای میهن اسلامی به طور همزمان از ساعت ۱۰ صبح آغاز می شود و تمام مسیرها منتهی به محل برگزاری نماز جمعه و ایراد خطبه های نماز و سخنران پیش از خطبه ها به عنوان سخنران ویژه روز قدس در این مراکز و قرائت قطعنامه و تایید مردمی در نمازهای جمعه سراسر کشور خواهد بود.
وی با اشاره به استقبال ویژه اصحاب رسانه برای پوشش این رخداد بزرگ و معنادار جهانی در ایران  اسلامی گفت : مراسم و راهپیمایی  روز جهانی قدس امسال در سراسر ایران  توسط بیش از ۴ هزار خبرنگار ، عکاس و تصویربردار که بیش از ۱۵۰ نفر از آنان  عوامل رسانه های خارجی هستند ، پوشش خبری و رسانه‌ای داده خواهد شد.

رمضان شریف یکی از برنامه های محوری روز جهانی قدس امسال را برگزاری رژه دریایی مردم پایه کشورهای اسلامی محور مقاومت دانست و افزود:
این رزمایش در ایران و در خلیج فارس و دریای عمان و همچنین دریایی خزر با حضور بیش از ۲۵۰۰ شناور و  قایق نیروهای بسیجی و مردمی در عصر پنج شنبه ۲۴ فروردین ماه ساعت ۱۵ همزمان با برگزاری رزمایش مشابه در کشورهای محور مقاومت و در سواحل سوریه ، لبنان، فلسطین ، یمن و عراق برگزار می شود.

شریف در پایان گفت: به فضل الهی روز قدس امسال به فرصت مناسبی برای تقویت آرمان فلسطین و قدس شریف تبدیل و با یادآوری مصائب و سختی های مردم مظلوم فلسطین و آرمان های آنان، برخلاف آمال و آرزوهای رژیم صهیونیستی از فراموشی مسئله اول جهان اسلام نزد مسلمانان جلوگیری و حضور حماسی و پرشور  مسلمانان و وجدان های بیدار در مراسم راهپیمایی روز قدس نشان خواهد داد که این آرمان و این ملت همچنان زنده است و سرانجام روزی حق مسلم خود را از اشغالگران و حامیان آنان بازخواهند ستاند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز