کد خبر: 1342183 A

ملاقات شمخانی با روسای قوای مقننه و قضاییه عراق

دبیر شورای عالی امنیت ملی که به بغداد سفر کرده است، بعد از ظهر امروز با رئیس پارلمان و رئیس قوه قضاییه دیدار و گفتگو کرد.

ملاقات شمخانی با روسای قوای مقننه و قضاییه عراق

به گزارش ایلنا،‌ در جریان این ملاقات‌ها محمد الحلبوسی و فائق زیدان، روسای قوای مقننه و قضاییه عراق ضمن تبریک دستیابی ایران و عربستان سعودی برای از سرگیری روابط دوجانبه بر آمادگی عراق برای کمک به پیشبرد توافقات میان تهران و ریاض تاکید کردند.

در ملاقات‌های انجام شده طرفین با اشاره به ظرفیت‌های گسترده همکاری در حوزه های اقتصادی، تجاری و سرمایه گذاری میان دو کشور بر ضرورت رفع موانع و شتاب گرفتن پروژه های مشترک اقتصادی تاکید کردند.

علی شمخانی در این ملاقات‌ها از تلاش های ارزشمند دولت عراق در میزبانی پنج دور گفت‌وگوهای جمهوری اسلامی ایران و عربستان که نقش تعیین کننده ای در دستیابی دو کشور به توافق داشت، تشکر کرد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی پیگیری مجدانه پرونده اقدام تروریستی آمریکا بر علیه فرماندهان مقاومت و تلاش مشترک برای مجازات آمرین و عاملین این اقدام جنایتکارانه را از اولویت‌های دو کشور عنوان کرد و خواستار استفاده از مجموعه ظرفیتهای حقوقی و بین المللی در زمینه رسیدگی به این پرونده شد.

انتهای پیام/
ایران و عراق علی شمخانی
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر