کد خبر: 1340935 A

رئیس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح کشور:

پیشگیری از وقوع جرم در سازمان قضایی نیرو‌های مسلح سابقه ۲۵ ساله دارد

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح گفت: پیشگیری از وقوع جرم در سازمان قضایی نیرو‌های مسلح سابقه ۲۵ ساله دارد و در سال جدید ربع قرن پیشگیری از وقوع جرم را گرامی خواهیم داشت.

پیشگیری از وقوع جرم در سازمان قضایی نیرو‌های مسلح سابقه ۲۵ ساله دارد

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام پورخاقان رئیس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح کل کشور در جلسه فوق العاده شورای قضایی استان کرمان گفت:حرکت رو به تعالی قوه قضاییه، مرهون نگاه تخصص گرایانه و عالمانه رئیس عدلیه است.

وی افزود: پیشگیری از وقوع جرم در سازمان قضایی نیرو‌های مسلح سابقه ۲۵ ساله دارد و در سال جدید ربع قرن پیشگیری از وقوع جرم را گرامی خواهیم داشت.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح بیان کرد: قوه قضاییه به هیچ عنوان به دنبال آمارگرایی نبوده بلکه هدف آن کشف حقیقت است.

حجت الاسلام پورخاقان افزود: مطابق فرمایش مقام معظم رهبری اطاله دادرسی، ظلم در حق اصحاب دعوا است و تاکید رئیس  قوه قضاییه اتقان آراء و تسریع در رسیدگی به پرونده هاست.

حجت‌الاسلام پورخاقان رئیس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح کشور با اشاره به این مطلب که کم بودن جرم در بین نیرو‌های مسلح افتخار ماست، گفت: موضوع پیشگیری از وقوع جرم در سازمان قضایی نیرو‌های مسلح سبقه ۲۵ ساله دارد و اقدامات این حوزه بسیار اثرگذار بوده و منجر به کاهش جرایم و پیشگیری از جرایم جدید در این حوزه شده است.

وی ضمن ابلاغ سلام ریاست قوه قضاییه به اعضای شورای قضایی استان، اظهار داشت: در دورانی که مسئولیت سکانداری قوه قضاییه به حجت الاسلام و المسلمین اژه‌ای سپرده شده است، یکی از بهترین دوران قوه قضاییه را سپری می‌کنیم، زیرا وی انسانی با تجربه هستند که تمامی مسائل قوه قضاییه را با دقت و ریزبینی ویژه رسیدگی می‌کنند.

وی گفت: ریاست قوه قضاییه اطلاع جامعی از شرح وظایف هر یک از معاونت‌های قوه قضاییه دارند و از این رو حرکت رو به تعالی قوه قضاییه را در حوزه‌های مختلف از جمله اتقان آرا شاهد هستیم.

رییس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح کشور با اشاره به این مطلب که رئیس قوه قضاییه آمارگرایی را تعدیل کرده اند، یادآور شد: قوه قضاییه به هیچ عنوان دنبال آمار گرایی نبوده و به دنبال کشف حقیقت است و براین اساس، پایه‌های کاری برای هر بخش مشخص می‌شود و عملکرد‌ها نیزبر اساس این شاخص‌های تعیین شده، مورد نظارت و سنجش قرار خواهد گرفت.

رییس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح کشور با اشاره به این مطلب که رسیدگی بدون دقت به پرونده‌ها ضرر و ظلم به اصحاب دعوی است، تصریح کرد: ریاست قوه قضاییه بر اتقان آرا و تسریع در رسیدگی به پرونده‌ها تاکید دارند و این اصل در برنامه‌های پیش رو به صورت ویژه مد نظر قرار دارد.

حجت الاسلام پورخاقان افزود: ایشان اخیرا در فرمایشات خود فرمودند جوان امروز نیاز به تبیین دارد و باید واقعیت‌های انقلاب را به جوانان گفت، جوانان باید واقعیت‌های رژیم ستم شاهی را بدانند، باید بدانندکه گذشته کشور چه بوده است و همچنین ایشان تاکید کردند، باید تاریخ را برای جوانان تبیین کرد.

رئیس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح کشور بر تلاش همگان برای اصلاح قوانین به منظور رفع مشکلات موجود تاکید کرد.

انتهای پیام/
انقلاب پیشگیری از وقوع جرم جرم مشکلات نیروهای مسلح
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر