کد خبر: 1340602 A

دادستان تهران خبر داد:

کشف داروی قاچاق تاریخ مصرف گذشته

دادستان تهران اعلام کرد که پس از انجام اقدامات اطلاعاتی و شناسایی محل دپو داروها در یک منزل مسکونی مقادیر قابل توجهی داروی قاچاق و تاریخ مصرف گذشته در محل کشف شد.

کشف داروی قاچاق تاریخ مصرف گذشته

به گزارش ایلنا، علی صالحی با اعلام این خبر گفت: در راستای نظارت بر وضعیت دارو و جلوگیری از فعالیت افزار غیرمجاز و قاچاقچیان در امور دارویی در منطقه ناصر خسرو و با وصول گزارش از سوی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به دادسرای ناحیه ۲۶ تهران، در جهت کشف و شناسایی انبار، محل نگهداری داروها و شناسایی متهم یا متهمان قاچاق دارو دستورات قضایی متقن و جامعی از سوی دادسرای ناحیه ۲۶ تهران خطاب به اداره عملیات معاونت نظارت بر اماکن عمومی پلیس اطلاعات تهران بزرگ صادر شد.

وی افزود: پس از انجام اقدامات اطلاعاتی و شناسایی محل دپو داروها در یک منزل مسکونی در مورخ ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ با همکاری عوامل معاونت غذا و داروی دانشگاه شهید بهشتی به محل وارد و مقادیر قابل توجهی داروی سقط جنین، قاچاق و تاریخ مصرف گذشته (بیش از ۵۲۷ نوع داروهای غیر مجاز، قاچاق و سقط، دستگاه جت پرینتر، لیبل‌های تقلبی ساخت دارو) در محل کشف شد.

وی بیان کرد: برابر اعلام عوامل دانشگاه تعداد تقریبی داروها کشف شده، حدود ۴ میلیون عدد داروی غیر مجاز تاریخ گذشته است.

دادستان تهران تصریح کرد: متهم با تغییر تاریخ مصرف و زدن لیبل جدید داروهای تاریخ مصرف گذشته را برای عرضه آماده می‌کرد.

صالحی گفت: کلیه داروها جهت بررسی تخصصی تحویل دانشگاه شده و متهم بازداشت و پس از تفهیم اتهام روانه زندان شد. تحقیقات در خصوص شناسایی سایر ایادی و متهمان ادامه دارد.

انتهای پیام/
علی صالحی
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر