کد خبر: 1340154 A

زارع در حاشیه جلسه کمیسیون تلفیق:

سهم صندوق توسعه ملی از منابع حاصل از فروش نفت ۴۲ درصد شد

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ جزییات جلسه امروز صبح این کمیسیون را تشریح کرد.

سهم صندوق توسعه ملی از منابع حاصل از فروش نفت ۴۲ درصد شد

به گزارش ایلنا، رحیم زارع در حاشیه نشست امروز صبح کمیسیون تلفیق برای بررسی ایرادات شورای نگهبان به لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ گفت: همانطور که مستحضر هستید امسال مجلس در بررسی بودجه محدودیت‌های زمانی داشت لذا از شورای نگهبان و هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت  نظام در بررسی لایحه بودجه تشکر می کنیم.

وی تاکید کرد: ایراداتی از سوی شورای نگهبان به لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ گرفته شده که قابل رفع است البته برخی از آنها نیاز به بررسی دقیق تر و بیشتر دارد.

زارع با اشاره به رفع ایرادات جزئی لایحه بودجه در جلسه امروز صبح کمیسیون تلفیق بیان کرد : کمیسیون تلفیق در راستای ایراد به تبصره یک لایحه بودجه در زمینه سهم صندوق توسعه ملی و درصد افزایش آن از منابع حاصل از صادرات نفت مصوب کرد که بر اساس مبنا قرار گرفتن برنامه ششم توسعه، سهم صندوق توسعه ملی در بودجه سال ۱۴۰۲ از ۴۰ درصد به ۴۲ درصد افزایش پیدا کند و این موضوع براساس ایراد شورای نگهبان اصلاح کرد.

وی با بیان اینکه کمیسیون تلفیق نیز برای  بررسی مابقی ایرادات به لایحه بودجه فردا جلسه خواهد داشت، ادامه داد: مجلس فردا به موارد عادی در دستور کار صحن، رسیدگی می‌کند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۲ گفت: پیش بینی می شود مجلس در روز چهارشنبه در نوبت صبح و عصر درباره ایرادات شورای نگهبان به لایحه بودجه تصمیم‌گیری نهایی را انجام خواهد داد./

 

انتهای پیام/
رحیم زارع
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر