کد خبر: 1335409 A

سازمان زندان‌ها:

فردی با هویت سعید باران زهی در زندان زاهدان نداریم

مرکز رسانه قوه قضائیه اعلام کرد: در ماه‌های گذشته رسانه‌های ضد انقلاب سلسله‌ای از ادعا‌ها و شایعات را بدون هرگونه سند یا مدرک در ارتباط با کشته شدن افراد، بدرفتاری با آن‌ها در دوران بازداشت یا حتی تعرض به بازداشت شدگان منتشر کرده‌اند تا ذهن مخاطبین ایرانی و حتی غیر ایرانی را تحت تاثیر این اخبار منفی و متاثرکننده قرار دهند.

فردی با هویت سعید باران زهی در زندان زاهدان نداریم

به گزارش ایلنا، مرکز رسانه قوه قضائیه گفت: در ماه‌های گذشته رسانه‌های ضد انقلاب سلسله‌ای از ادعا‌ها و شایعات را بدون هرگونه سند یا مدرک در ارتباط با کشته شدن افراد، بدرفتاری با آن‌ها در دوران بازداشت یا حتی تعرض به بازداشت شدگان منتشر کرده‌اند تا ذهن مخاطبین ایرانی و حتی غیر ایرانی را تحت تاثیر این اخبار منفی و متاثرکننده قرار دهند.

در جدیدترین ادعا‌ی منتشر شده در همین زمینه، عنوان گردیده به چند نوجوان در زندان مرکزی زاهدان «تعرض جنسی» شده است.

بر همین اساس و در پی پیگیری خبرگزاری میزان، سازمان زندان‌ها در رابطه با ادعا‌های مطرح شده توضیحاتی ارائه کرد.

در این توضیحات آمده است: پس از انتشار ادعای عجیب تعرض جنسی به برخی بازداشتی‌ها در زندان مرکزی و کانون اصلاح و تربیت زاهدان در شبکه‌های معاند، تحقیقات و بررسی‌های گسترده‌ای از سوی دادستان زاهدان و واحد‌های نظارتی اداره کل زندان‌های استان صورت پذیرفت. در نتیجه تحقیقات صورت گرفته مشخص شد فردی با هویت سعید باران زهی که ادعا می‌شود در زندان مورد شکنجه و تعرض قرار گرفته است، اصلا در زندان‌های استان سیستان و بلوچستان وجود خارجی ندارد.

در همین زمینه و در مورد نام زندانیان دیگری که در اخبار رسانه‌های معاند ذکر شده بود، به صورت چهره به چهره ملاقات صورت گرفته و تحقیق و مصاحبه به عمل آمد که همه آن‌ها هرگونه تعرض یا شکنجه را به شدت تکذیب کرده و از عاملین انتشار این اخبار در شبکه‌های مجازی شکایت داشته‌اند که مراتب و شکایت زندانیان در حضور قاضی ناظر بر زندان، روان شناس و مسئولین زندان صورت جلسه شده است.

به عنوان مثال در یک نمونه از ادعا‌های صورت گرفته عنوان شده بود مددجویی به نام بنیامین مورد ضرب و شتم، شکنجه و تجاوز قرار گرفته و دوبار خودکشی کرده است. پس از طرح این موضوع با مددجو و تحقیقات صورت گرفته مشخص گردید ادعا‌های منتشر شده کاملاً کذب است.

انتهای پیام/
زاهدان سازمان زندان‌ها
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر