کد خبر: 1334691 A

وزیر کشور:

نهضت بزرگ درختکاری در کشور شکل گیرد

وزیر کشور تقویت فضای سبز را با توجه به اقلیم ایران، امری ضروری دانست و تاکید کرد: باید در کشور نهضت بزرگ درختکاری شکل گیرد.

نهضت بزرگ درختکاری در کشور شکل گیرد

به گزارش ایلنا، احمد وحیدی در نشست شورای اجتماعی که با حضور نمایندگان دستگاه‌ها در محل این وزارتخانه برگزار شد، تقویت فضای سبز در کشور را امر بسیار مهمی برشمرد و گفت: راهکار اصلی بیابان‌زدایی، درختکاری انبوه و گسترده است و در این راستا باید پویش ملی شکل گیرد.

وی بر ترمیم و احیای جنگل‌های کشور در نواحی شمال، غرب کشور و سایر مناطق کشور تأکید کرد و اظهار داشت: از بین رفتن جنگل و درخت باعث فرسایش خاک و در معرض خطر قرار گرفتن زیست انسانی می‌شود.

وزیر کشور همچنین به مسائل اجتماعی دیگر اشاره و تصریح کرد: باید به سمت شهر بدون متکدی حرکت کنیم که تبریز می‌تواند الگویی در این زمینه باشد.

وحیدی به مسأله معتادان متجاهر هم اشاره و خاطرنشان کرد: براساس گزارش ارائه شده از سوی استاندار البرز اقدامات خوبی در این استان در کنترل آسیب‌های اجتماعی صورت گرفته است که همچنان باید به صورت مستمر و جدی دنبال شود.

وی ادامه داد: باید معتادان متجاهر را که بخش عمده آسیب‌های اجتماعی ناشی از رفتار آن‌ها است، در مسیر شغل و زندگی عادی سوق دهیم.

وزیر کشور از استاندار البرز خواست شناسنامه اجتماعی برای شناخت هر چه قوی‌تر مسائل اجتماعی استان تهیه شود و بر روی حل و فصل مسائل محلات و حاشیه‌نشینی برنامه‌ریزی جدی صورت گیرد.

انتهای پیام/
احمد وحیدی
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر