کد خبر: 1333543 A

معاون اول قوه قضاییه:

همه به قوانین مربوط به حفظ اراضی ملی و حقوق بیت المال پایبند باشند

معاون اول قوه‌قضاییه در گردهمایی سراسری نمایندگان حاکم شرع و مدیران جهادکشاورزی وامور اراضی کشور بر لزوم پایبندی همگانی به قوانین مربوط به حفظ اراضی ملی و حقوق بیت المال تاکید کرد.

همه به قوانین مربوط به حفظ اراضی ملی و حقوق بیت المال پایبند باشند

به گزارش ایلنا به نقل از میزان حجت الاسلام والمسلمین محمد مصدق در گردهمایی سراسری نمایندگان حاکم شرع و مدیران جهادکشاورزی وامور اراضی کشور بر لزوم پایبندی همگانی به قوانین مربوط به حفظ اراضی ملی و حقوق بیت المال تاکید کرد.

در این همایش که با حضور معاون اول قوه قضاییه، نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی، رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، رئیس سازمان امور اراضی کشور، رئیس کل دادگستری خراسان رضوی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان، مسولان سازمان بازرسی، دیوان محاسبات، سازمان ثبت و جمع دیگری از مدیران و در مشهد برگزار شد، معاون اول قوه قضاییه با تقدیر از اقدامات انجام شده در زمینه حفظ حقوق بیت المال ازجمله در حوزه اراضی افزود: در این گونه همایش‌ها باید یک‌ارزیابی دقیق از عملکردمان داشته باشیم تا در آینده بتوانیم بهتر عمل کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین مصدق با اشاره به اهمیت موضوع زمین در کشورگفت:درسال تولید دانش بنیان هستیم و از این رو باید در حوزه‌های مختلف از جمله برای تضمین امنیت غذایی، تولید ثروت، جلوگیری از گسترش بی ضابطه شهرها و آثار آن تلاش مضاعفی داشته باشیم.

معاون اول قوه قضاییه با اشاره به اصول مصرح قانونی گفت: هرگونه اقدامی که منجر به تخریب زمین شود، غیر قانونی و باعث به وجود آمدن مشکلات زیست محیطی می‌شود، بر این اساس نیازمند فرهنگ سازی هستیم.

مصدق حفاظت از اراضی را امری مهم دانست و افزود: باید تمام آحاد جامعه بدانند که زمین مال همه و فرزندان ما و نسل آینده است بنابراین اهمیت این موضوع باید برای افکار عمومی تشریح شود.

معاون اول قوه قضائیه گفت:پیشنهاد میکنم یک کارگروه و هیات اندیشه ورز برای بررسی قوانین مرتبط با اراضی تشکیل شود و قوه قضائیه نیز پای کار است و از اقداماتی که منجر به حفاظت از اراضی ملی وحقوق بیت المال شود، حمایت کامل خواهد کرد.

معاون اول قوه قضاییه افزود:حرکت ما برای حفاظت از اراضی، نیازمند یک برنامه دقیق و مدون است تا ضمن اعمال نظارت بر اراضی واگذار شده، از تصرف اراضی جدید پیشگیری به عمل آید.

مصدق با اشاره به سند تحول و تعالی قوه قضائیه گفت:یکی از مهمترین راهبردهای دستگاه قضایی ارتقا دانش تخصصی قضات است و در این زمینه همگام با تخصصی کردن رسیدگی‌ها و دادگاه‌ها، به دنبال دانش افزایی در دستگاه قضایی هستیم.

انتهای پیام/
جامعه حقوق قوه قضاییه محمد مصدق رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر