کد خبر: 1333403 A

حکم سرکرده گروهک تندر طبق مقررات و قوانین قضایی ایران صادر شد

معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر تاکید کرد: حکم جمشید شارمهد سرکرده گروهک تروریستی تندر طبق قوانین و مقررات قضایی ایران و با طی فرایند دادرسی صادر شده است.

حکم سرکرده گروهک تندر طبق مقررات و قوانین قضایی ایران صادر شد

به گزارش ایلنا، کاظم غریب‌آبادی در واکنش به اظهارات وزیر خارجه آلمان درباره صدور حکم اعدام سرکرده گروهک تروریستی تندر و اعلام اخراج دو دیپلمات ایرانی از این کشور، گفت: جمشید شارمهد یک تروریست است اما تروریست بودنش، مانع از برخورداری وی از دادگاه عادلانه نشده است.

وی ادامه داد: شارمهد از دادرسی کاملا عادلانه و حق و حقوق قانونی بهره مند بوده و این حکم طبق مقررات قضایی ایران صادر شده و قابل فرجام خواهی است.

به گفته معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه، روی صحبت من با مقامات آلمانی و آمریکایی است، چون شارمهد تابعیت مضاعف دارد و ما تابعیت مضاعف را به رسمیت نمی شناسیم.

غریب‌آبادی با بیان اینکه شارمهد تا پیش از دستگیری در آمریکا اقامت داشته و خودش بارها گفته تحت حمایت اف‌بی‌آی است و دست جمهوری اسلامی ایران به او نمی‌رسد، اظهار داشت: شارمهد فقط در یک اقدام تروریستی در حسینیه سیدالشهدای شیراز در سال ۸۷ ده‌ها نفر از مردم بیگناه، شامل زن و کودک را به شهادت رسانده است، آلمان چطور به خودش اجازه می‌دهد از یک تروریست دفاع و ایران را تهدید کند که حکم شارمهد را در مجامع بین‌المللی پیگیری می‌کند؟!

وی با بیان اینکه ما موضوع را در مجامع بین‌المللی پیگیری خواهیم کرد، تصریح کرد: دولت‌های آلمان و آمریکا باید پاسخگو باشند که چرا مکان امنی برای تروریست‌ها شده‌اند و از آنها حمایت امنیتی، مالی، اطلاعاتی و سیاسی می‌کنند؟!

دبیر ستاد حقوق بشر افزود: ما بیش از ۱۷ هزار شهید ترور داریم که در اثر اقدامات تروریست‌هایی شهید شده‌اند که در امریکا و اروپا زندگی می‌کنند، آنها باید پاسخگو باشند.

انتهای پیام/
کاظم غریب آبادی کاظم غریب‌آبادی جمشید شارمهد
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر