کد خبر: 1333349 A

امیر سرتیپ آشتیانی:

تقویت بنیه دفاعی سوریه را برای برقراری ثبات و امنیت در منطقه مهم می‌دانیم

فرمانده نیروی هوایی و پدافند ارتش جمهوری عربی سوریه با حضور در ستاد وزارت دفاع با وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

تقویت بنیه دفاعی سوریه را برای برقراری ثبات و امنیت در منطقه مهم می‌دانیم
سرلشکر «صلاح‌الدین کاسر الغانم» 

به گزارش ایلنا، امیر سرتیپ محمدرضا آشتیانی در این دیدار با تسلیت درگذشت تعدادی از شهروندان سوریه در حادثه زلزله و با درود به روح پاک همه شهدا به ویژه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس که در مبارزه با تروریسم و برای امنیت مردم سوریه و منطقه جانشان را فدا کرده‌اند، گفت: شجاعت و استقامت مردم و نیروهای مسلح در برابر گروه‌های تروریستی بود که ایجاد امنیت و ثبات در سوریه و منطقه شد.

وی ادامه داد: الحمدالله در سایه مقاومت و مجاهدت نیروهای مسلح ارتش سوریه در کنار همراهی نیروهای محور مقاومت، سوریه با پشت سر گذاشتن توطئه‌ها، خیانت‌ها، نیرنگ‌ها و هجمه‌ها، اینک سربلند ایستاده است و ان‌شاءالله در آینده نزدیک کل اراضی سوریه از اشغال متجاوزین آزاد خواهد شد.

وزیر دفاع با بیان اینکه همواره باید مراقب مکر و خدعه دشمنان بود، تصریح کرد: باید از یک سو مقاومت و اتحاد دو کشور مستحکم‌تر شود و از طرف دیگر، تلاش‌های ما برای مبارزه با افراط‌گرائی و تروریسم با جدیت بیشتری دنبال شود.

آشتیانی با بیان اینکه نگاه ما به همکاری دفاعی با سوریه چه در حوزه راهبردی و تاکتیکی در قالب یک افق  بلندمدت خاطرنشان کرد: تقویت بنیه دفاعی سوریه را برای حفظ و ارتقای قدرت بازدارندگی در برابر تهدیدات و برقراری ثبات و امنیت در منطقه مهم می‌دانیم.

وی با بیان اینکه سوریه را مهمترین حلقه محور مقاومت می‌دانیم، ابراز داشت: جمهوری اسلامی ایران همواره از تمامی ظرفیت‌های خود در راستای برقراری کامل امنیت در سوریه و خنثی‌سازی توطئه کشورهای فرامنطقه‌ای استفاده کرده و خواهد کرد و بر اساس همین اصول، تقویت و تحکیم همکاری‌های نظامی و دفاعی را ضروری می‌دانیم؛ چراکه ایران عمق راهبردی سوریه و سوریه عمق راهبردی ایران است.

وزیر دفاع با اشاره به شرارت‌ها و گستاخی‌های رژیم صهیونیستی در سوریه، بیان کرد: طبعاً با توجه به حساسیت و نقش کلیدی شما در دفاع از امنیت، تمامیت ارضی و فضای سوریه، استمرار و رایزنی بین طرفین را یک ضرورت راهبردی دانست.

سرلشکر صلاح‌الدین کاسر الغانم، فرمانده نیروی هوایی و پدافند ارتش جمهوری عربی سوریه نیز در این دیدار با تشکر از همدردی و کمک‌های ملت و دولت ایران در حادثه زلزله اخیر این کشور، حمایت جمهوری اسلامی ایران از سوریه را حاصل اشتراک هدف، عقیده و مسیر مشترک دانست و یادآور شد: ملت و ارتش سوریه همواره قدردان کمک‌ها و حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران بوده و خواهد بود.

وی با تبریک ایام سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و فرا رسیدن ماه شعبان، پیشرفت‌های علمی و فناوری دفاعی جمهوری اسلامی ایران را خیره‌کننده دانست و عنوان کرد: ما به پیشرفت دوستان‌مان افتخار می‌کنیم و این موفقیت را آموزنده، امیدبخش و محصول فکر، اراده، علم و تخصص ملتی زنده که به دنبال زندگی عزتمندانه و شرافتمندانه است، می‌دانیم.

فرمانده نیروی هوایی و پدافند ارتش سوریه افزود: آنچه که ما از توانمندی‌های دفاعی جمهوری اسلامی ایران در حوزه هوایی و پدافند هوایی مشاهده کردیم، آن بود که جمهوری اسلامی ایران به سرعت در حال پیشرفت است و این موفقیت‌ها را متعلق به خودمان و جهان اسلام و مسلمانان با کرامت می‌دانیم.

کاسر الغانم با اشاره به عمق برادری جمهوری اسلامی ایران و سوریه و با اشاره به فداکاری دو ملت در کنار هم و در یک میدان، رابطه دو ملت و دو کشور را عمیق دانست و گفت: ما باید در کنار هم برای از بین بردن دشمن مشترک تلاش کنیم و آرامش و ثبات در منطقه در گرو از بین رفتن رژیم صهیونیستی در منطقه است.

در پایان این دیدار، سرلشکر صلاح‌الدین کاسر الغانم، برای ملت، رهبری و نیروهای مسلح ایران آرزوی موفقیت کرد.

انتهای پیام/
جمهوری اسلامی سوریه وزارت دفاع وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح امنیت
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر