کد خبر: 1332770 A

صالحی در نطق میان دستور:

هیچ جواب قانع کننده‌ای برای مردم نداریم/ در جلسات غیرعلنی موارد محرمانه‌ای نشنیده‌ایم

نماینده مردم اقلید در مجلس گفت: متاسفانه این روزها شاهد افزایش بی رویه قیمت ارز و همچنین تمامی کالاها و اجناس هستیم که موجب نارضایتی مردم شده است و در این میان هیچ جواب قانع کننده ای برای مردم نداریم.

هیچ جواب قانع کننده‌ای برای مردم نداریم/ در جلسات غیرعلنی موارد محرمانه‌ای نشنیده‌ایم

به گزارش ایلنا، مسلم صالحی در نشست علنی امروز(سه شنبه ۲ اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، گفت: متاسفانه این روزها شاهد افزایش بی رویه قیمت ارز و همچنین تمامی کالاها و اجناس هستیم که موجب نارضایتی مردم شده است و در این میان هیچ جواب قانع کننده‌ای برای مردم نداریم.

نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن با تمام وجود و برای دفاع از آرمانی های مقدس جمهوری اسلامی شرکت کردند و مسئولان نیز شرمنده این حضور شدند.

وی خطاب به هیات رییسه مجلس، ادامه داد: درخواست می شود مطابق تصمیم جلسه غیرعلنی امروز، در اولین فرصت تیم اقتصادی دولت را به مجلس دعوت کنید تا به صورت علنی و شفاف به مردم بگویند چه برنامه ای برای کنترل بازار ارز دارند. اگر واقعا کاری از دستشان ساخته نیست، به مردم بگویند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: در جلسات غیرعلنی ما به عنوان نمایندگان مجلس موارد محرمانه ای نشنیده ایم؛ آنچه شنیده شده مواردی است که در کف جامعه همه از آن اطلاع دارند، درخواست می شود جلسات را علنی کنید تا مردم به صورت شفاف و واضح در جریان امور قرار بگیرند. از طرفی مردم ما مجلسیان را متهم به بی کفایتی می کنند در صورتی که دولت موظف به کنترل بازار است، نه مجلس؛ قوه مقننه وظیفه نظارت دارد و آنکه باید به مردم پاسخگوی وضعیت اسفناک بازار ارز و سایر موارد باشد دولت است.مجلس چقدر داد و فریاد بزند و تذکر بدهد و طرح سوال کند؟ گوش شنوا کجاست؟.

صالحی خطاب به رییس دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: برای نشست با نمایندگان عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی جهت تبادل افکار در مورد راهکارهای حل مشکلات دانشگاه آزاد وقت بگذارید. در حال حاضر بدهی های سنگین واحدهای دانشگاه آزاد به امور مالیاتی، بیمه و غیره موجب شده این واحد ها مشکل داشته باشند و پرداخت حقوق به صورت نمیه تمام و با یک ماه تاخیر پرداخت می شود و از طرفی حقوق و مزایا کارکنان و اعضای هیات علمی هیچ سنخیتی با نرخ تورم ندارد. قطعا همفکری با شما می تواند راهگشا باشد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بسیاری از کارکنان و اعضای هیات علمی هیچ انگیزه ای برای فعالیت ندارند و به اجبار از نبود فرصت های شغلی در دانشگاه ماندگار شده اند. همفکری برای وصول مطالبات دانشگاه از نهادها، نحوه تامین منابع مالی، تصویب رشته ها، تصمیم در مورد مولدسازی اموال دانشگاه اسلامی و غیره می تواند با مشورت نمایندگان به سرانجام خوبی برسد.

نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی خطاب به نمایندگان، اظهار کرد: به گونه ای در دفاع از حقوق دانشگاه آزاد اسلامی وارد عمل شوید که فردا در حوزه های انتخابیه خود و زمان برگزاری انتخابات شرمنده خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی نباشید.

وی در این زمینه، ادامه داد: کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد از نمایندگان توقع دارند تا صدای رسای آنها در دفاع از حقوق آنها باشید. در این میان حدود سه سال گذشته و هیچ صدایی از تریبون مجلس در دفاع از حقوق کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی شنیده نشد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم در تذکری به وزیر صمت نسبت به عرضه خودرو در بازار بورس، افزود:  آقای وزیر زمانی عرضه خودرو در بورس می تواند به مردم کمک کند که عرضه با تقاضا همخوانی داشته باشد و تا زمانی که عرضه بسیار کمتر از تقاضا باشد، عرضه خودرو کمک شایانی به کنترل قیمت ها نخواهد کرد.

صالحی گفت: بنابراین بهتر است در کنار راهکار کوتاه مدتی مانند عرضه خودرو در بازار بورس، به فکر افزایش توان خودروسازهای داخلی، تسهیلات واردات خودروهای خارجی با معنای واقعی اقتصادی و واردات خودروهای کارکرده با شرایط خاص باشید.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر صمت، تصریح کرد: از طرفی ماوتفاوت قیمت خودرو در کارخانه و بازار بورس به صورت شفاف به مردم بیان شود که در جیب چه کسی می رود؟ آیا در جیب خودروسازها به منظور توسعه کمی و کیفی خطوط تولید یا در جیب دولت به منظور کسری بودجه می رود؟.

نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی در تذکری خطاب به وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان برنامه و بودجه در مورد تکمیل فرودگاه همیشه شمال فارس، اظهار کرد: از زمان مصوب شدن این پروژه حدود ۲۰ سال می گذرد اما هنوز به سرانجام نرسیده است. امیدواریم با تخصیص کامل اعتبارت این پروژه از بودجه سال جاری و در نظر گرفتن اعتابارت مناسب در بودجه سال آتی، شاهد تکمیل هر چه سریع تر این پروژه مهم در شمال فارس باشیم.

وی ادامه داد: از وزیر نیرو تشکر می کنم زیرا به تذکر هفته گذشته پاسخ داده و مقرر شده برای پیگیری امور حوزه انتخابیه جلسه ای تشکیل دهند.

انتهای پیام/
۲۲ بهمن ارز دولت فرودگاه عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر