کد خبر: 1332743 A

روح الامینی در صحن علنی:

اولویت مجلس به جای موافقتنامه پاریس باید بررسی افزایش قیمت ارز باشد

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر روح الامینی اظهار داشت: موضوع آب و هوا از موضوعات حیاتی کشور است، آیا فراموش کردید که از مهرماه تا به امروز دو سوم ایام، مدارس به خاطر آب و هوا تعطیل بودند.

اولویت مجلس به جای موافقتنامه پاریس باید بررسی افزایش قیمت ارز باشد

به گزارش ایلنا، عبدالحسین روح الامینی نجف آبادی در نشست علنی امروز (سه شنبه، ۲ اسفندماه)  مجلس شورای اسلامی، در واکنش به گزارش اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آیا اقتصاد مهم است و آیا اولویت موضوع طلا و ارز است یا موضوع موافقتنامه آب و هوایی پاریس؟

وی افزود: رئیس مجلس برای جایگاه و شأن مجلس اهمیت قائل است و در غیاب ما در جلسات دفاع می کند اما رئیس دولت، معاون اول، وزیر اقتصاد و بقیه ارکان اقتصادی دولت کجا هستند که به جای احضار در مجلس بیایند و برای بهبود روابط قوا و پاسخگویی به مردم و نمایندگان، داوطلب حضور در مجلس باشند نه در پشت درهای بسته جلسات غیرعلنی.

وی افزود: ما در این جلسات کلیاتی با هم مرور می کنیم که مرتب تکرار می شود و در کمیسیون ها و صدا و سیما و کار کارشناسی مرتب به آن ها پرداخته می شود و انتظار داریم اگر دولت متوجه نیست که به نفع کشور و دولت است که برای پاسخگویی به مردم و نمایندگان پیش قدم شود رئیس مجلس آن ها را احضار کند تا فردا به هر مصلحتی که هست در علنی و غیرعلنی به مجلس بیایند و مشخص شود که مجلس و نمایندگان به دنبال موضوع آب و هوای اقتصادی کشور هستند و این اولویت اول ما است.

دکتر محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر، اظهار داشت: طبق آئین نامه گزارشات اصل ۹۰ باید بدون نوبت در صحن مجلس قرائت شود و امروز حدود سه هفته است که گزارش کمیسیون اصل نودم(۹۰) قانون اساسی در مورد عضویت ایران در موافقتنامۀ آب و هوایی پاریس در نوبت بوده و حتما این گزارش باید قرائت می شد و مجلس نمی تواند روال قانونی خود را تغییر دهد.

وی تاکید کرد: موضوع آب و هوا از موضوعات حیاتی کشور است، آیا فراموش کردید که از مهرماه تا به امروز در دو سوم ایام، مدارس به خاطر آب و هوا تعطیل بودند لذا این موضوع حتما مهم است و باید مورد توجه قرار گیرد، همچنان که موضوع ارز هم مهم است و ما امروز صبح نیز به مدت یکساعت به آن رسیدگی کردیم و فردا صبح نیز مجدد جلسه ای در این خصوص داریم لذا تقاضا دارم از مسیر اصلی خارج نشوید در عین حالی که اولویت ها برای ما مهم است.

انتهای پیام/
آب و هوا ارز افزایش قیمت صحن علنی مجلس شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر