کد خبر: 1331804 A

ادامه اتهام‌زنی‌های بی‌اساس رئیس‌جمهور آذربایجان علیه ایران

رئیس‌جمهور آذربایجان در حاشیه اجلاس مونیخ اتهامات بی پایه و اساسی را در ارتباط با حمله اخیر به سفارت این کشور در ایران، علیه تهران مطرح کرد.

ادامه اتهام‌زنی‌های بی‌اساس رئیس‌جمهور آذربایجان علیه ایران

به گزارش ایلنا به نقل از بلومبرگ، الهام علی اف، رئیس جمهور آذربایجان در حاشیه اجلاس مونیخ، ضمن طرح اتهامات بی‌پایه و اساس علیه ایران، مدعی شد که عادی‌سازی روابط با ایران به تحقیقات مربوط به حمله مسلحانه اخیر به سفارت آذربایجان در تهران، بستگی دارد.

آذربایجان پس از حمله یک فرد مسلح به سفارت این کشور در ایران، سفارت خود در تهران را تعطیل کرد.

وی با طرح اتهامات بی‌پایه و اساس درباره این حمله، ادعا کرد که حاکمیت ایران در پشت پرده حمله یک فرد مسلح به سفارت این کشور در ایران قرار دارد.

در این حمله یک نفر از نیروهای امنیتی آذربایجان کشته و دو نفر دیگر زخمی شدند.

علی‌اف در این سخنان همچنان از ناتوانی پلیس ایران در ممانعت از ورود و اقدامات این فرد مسلح انتقاد کرد و گفت: تلویزیون ایران چندساعت پس از این حمله، مصاحبه‌ای را با این فرد مسلح منتشر کرد که نشان می‌دهد او از سوی تهران فرستاده شده بود.

رئیس‌جمهور آذربایجان همچنین در ادامه اتهام زنی‌های عجیب خود خواستار محاکمه افرادی شد که به ادعای او این فرد مسلح را به سفارت فرستاده بودند.

این در حالی است که مقامات کشورمان به سرعت پس از وقوع این حمله خواستار رسیدگی به ابعاد ماجرا و برخورد با فرد ضارب شدند و با بررسی‌های قضایی انگیزه شخصی فرد مسکل و جزئیات آن مورد اثبات قرار گرفت.

انتهای پیام/
ایران پشت پرده تلویزیون رئیس جمهور مونیخ
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر