کد خبر: 1331132 A

رئیسی در جمع نمازگزاران مسجد «دونگ سی» پکن:

ایران و چین توافق کردند روابط راهبردی خود را توسعه دهند

رئیس‌جمهور تاکید کرد: دو کشور بزرگ ایران و چین ظرفیت‌های بسیاری برای توسعه ارتباطات در حوزه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی دارند.

ایران و چین توافق کردند روابط راهبردی خود را توسعه دهند

به گزارش ایلنا، سید ابراهیم رئیسی عصر امروز به وقت محلی در ادامه برنامه‌های سفر به چین، با حضور در مسجد تاریخی «دونگ سی» پکن با ابراز خرسندی از حضور در جمع نمازگزاران و مسلمانان این شهر، از سابقه بیش از هزار ساله اسلام در چین گفت و اظهار داشت: ۲ هزار سال پیش هم جاده ابریشم دو تمدن بزرگ ایران و چین را به یکدیگر مرتبط کرد.

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه روابط ایران و چین پس از پیروزی انقلاب اسلامی همواره رو به گسترش بوده است، تصریح کرد: دو کشور بزرگ ایران و چین ظرفیت‌های بسیاری برای توسعه ارتباطات در حوزه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی دارند.

وی با راهبردی توصیف کردن روابط ایران و چین از توافق دو کشور برای توسعه این روابط خبر داد.

رئیسی استقلال‌خواهی ایران را دلیل دشمنی‌های آمریکا و نظام سلطه با جمهوری اسلامی ایران دانست و خاطرنشان کرد: با وجود همه دشمنی‌های آمریکا امروز انقلاب اسلامی ایران توانسته است، قوی‌تر از قبل به حرکت خود در مسیر پیشرفت و توسعه ادامه دهد.

رئیس جمهور با بیان اینکه نظام سلطه در تمام توطئه‌های خود علیه ملت ایران شکست خورده است، ابراز داشت: جمهوری اسلامی ایران برای مردم منطقه امنیت‌ساز بوده، اما آمریکا دنبال این بوده که با راه‌انداختن گروه‌های تکفیری در منطقه ناامنی ایجاد کند.

رئیس جمهور به اهانت به مقدسات دینی در کشورهای اروپایی اشاره و یادآور شد: غربی‌ها به نام آزادی بیان به مقدسات قریب به دو میلیارد مسلمان اهانت می‌کنند که این اهانت به همه انسانیت و اقدامی بر علیه آزادی بیان است، اما یقین داریم که این توطئه‌ها و فتنه‌ها ره به جایی نخواهد برد و وضعیت عالم با امید به اصلاح امور به طرف پاکی و نیکی حرکت خواهد کرد و سلطه‌گران و آمریکایی‌ها و نظام سلطه در آینده جهان جایگاهی نخواهد داشت.

انتهای پیام/
ایران و چین سید ابراهیم رئیسى
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر