کد خبر: 1330928 A

زاکانی در جمع خبرنگاران:

شهرداری در بارش برف غافلگیر نشد

شهردار تهران گفت:شهرداری در بارش‌های اخیر غافلگیر نشده است.

شهرداری در بارش برف غافلگیر نشد

به گزارش ایلنا، علیرضا زاکانی در حاشیه جلسه هیات دولت درباره خدمات شهرداری تهران در روزهای اخیر گفت : ما شاهد ۹ بار بارش برف در تهران بودیم. شهرداری از آذرماه و قبل تر از آن دستورالعمل های خود را برای شش ماه دوم اعلام کرد. وظایف هر کدام از بخش ها مشخص شد. این قصه ها که تعریف می‌کنند شهرداری غافل گیر شد اینگونه نیست، خودشان غافلگیر شدند. ما پذیرای انتقاد های درست هستیم. گره اولی که در برف اول اتفاق افتاد، در اتوبان صیاد و اتوبان امام علی(ع) بود. یک تصادفی رخ داد و انسداد همراه با بارش برف ایجاد شد. در برف دوم نیز اتوبان ارتش را مه گرفت. ما دیگر برای مه گرفتگی نمی‌توانیم کاری انجام دهیم.

شهردار تهران ادامه داد:عملا اتفاقی افتاد سبب شد گره ای در اتوبان ارتش ایجاد شود. این پنجشنبه که شاهد بارش برف بودیم بنده خودم از صبح در منطقه ۵ بودم. حدود ۱۰ و نیم شب بنده از این منطقه خارج شدم. شب قبل از آن نیز هماهنگی های جدی صورت گرفته بود. نکته حائز اهمیت این است که در روز پنج شنبه منطقه ۲ ما نیز درگیر شد. ترافیک در یادگار امام نیز به همین بخش باز می گردد.

وی افزود: در روز پنج شنبه اتوبان یادگار امام را ما در سه نوبت شن پاشی  و نمک پاشی کردیم. سه نوبت نیز برف بارید. الان دیگر غافل گیری معنایی ندارد. هرکس بگوید غافل گیر شدم، خیلی بی عرضه است. قطعا تمهیدات از قبل اندیشیده می شود. زمانی که هواشناسی بارش برف را اعلام می کند دیگر غافل گیری معنایی ندارد. این افراد که می گویند شهرداری غافلگیر شده می خواهند مسئله را از سر خود باز کنند، چراکه در دوران خودشان  همین افراد بودند که غافل گیر شدند.

وی در ادامه تاکید کرد: ما یک نقشه عملیات داریم و ما برای هر مقطعی یک عملیات طراحی می کنیم.روز پنج شنبه برف سومی که در یادگار امام بارید در زمان پیک بود. در ساعت پیک به طور معمول یادگار امام ترافیک هست. در این اوج ترافیک بعد ازظهر برف بارید و ترافیک تشدید شد. ما شن پاشی انجام داده بودیم. ما در روز عادی در ساعت پیک در این اتوبان ترافیک داریم چه برسد برف ببارد و چه برسد که بوران نیز شود و چه برسد سرما نیز تشدید گردد. سرمای روز پنج شنبه از روز یکشنبه نیز بیشتر بود.

خبر در حال تکمیل می باشد...
علیرضا زاکانی
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر