کد خبر: 1328767 A

معاون حقوق عامه دادستان کل کشور:

۱۰۳ مورد از مصادیق حقوق عامه وتکالیف به دستگاه‌ها ابلاغ شد

معاون حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم دادستان کل کشور، گفت: در دادستانی کل کشور ۱۰۳ مورد از مصادیق حقوق عامه و تکالیف دستگاهها احصا و به دستگاه های مرتبط ابلاغ شده است.

 ۱۰۳ مورد از مصادیق حقوق عامه وتکالیف به دستگاه‌ها ابلاغ شد

به گزارش ایلنا، مراسم رونمایی از پوستر مورت کورت حقوق عامه ( یادمان شهید بهشتی) با حضور معاون حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم دادستان کل کشور، معاونان حقوقی رئیس جمهور و سازمان محیط زیست، امروز ۴ شنبه (۱۹ بهمن ماه) در مجمع حقوقدانان انقلاب اسلامی برگزار شد.

غلامعباس ترکی در این مراسم با تبریک فرارسیدن دهه مبارک فجر و گرامیداشت یاد امام راحل و شهدای انقلاب اسلامی، اظهار کرد: پرداختن به مسائل حقوق عامه که از دستاوردهای جمهوری اسلامی و بر اساس قانون اساسی از وظایف قوه قضاییه شناخته شده کاری بسیار ارزشمند است

معاون حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم دادستان کل کشور افزود : حقوق عامه از نکاتی است که با آغاز انقلاب اسلامی مورد توجه قرار گرفت.

وی با بیان ینکه در دادستانی کل کشور ۱۰۳ مورد از مصادیق حقوق عامه احصا و به دستگاههای مرتبط ابلاغ شده، افزود: این موارد از حقوق مردم است که دستگاه ها تکلیف به ادای آن دارند.

ترکی با بیان اینکه یکی از این حقوق به حقه مردم داشتن هوای پاک است، افزود: در زمینه محیط زیست و اجرای فانن هوای پاک برای حدود ۱۹ دستگاه مسئول در این خصوص تکالیفی پیش بینی شده است.

معاون حقوق عامه دادستان کل کشور با بیان اینکه یکی از مشکلات دستگاه‌ها برای اجرای قانون هوای پاک تامین بودجه است، افزود: در سال‌ چند هزار میلیارد ریال جرایم تخلفات راهنمایی و رانندگی در زمینه هوای پاک در یافت می شود که باید به اجرای این قانون اختصاص پیدا کند.

وی با اشاره به سایر مسائل محیط زیست از جمله پسماند، حفاظت از خاک، تالاب‌ها و… اضافه کرد: در تهران مسئله حمل ونقل عمومی که موجب آلودگی هوا می شود از مهمترین مصداق حقوق عامه است.

ترکی افزود: با تخصیص جرایم مربوط به تخلفات راهنمایی و رانندگی در زمینه هوای در محل مربوط مشکلات حل خواهد شد.

معاون حقوق عامه دادستان کل کشور بابیان اینکه علاوه برمحیط زیست تحقق عدالت اداری، مقابله با فساد و آسیب‌های اجتماعی و… از سایر موضاعات حقوق عامه است که به آنها پرداخته می شود.

 

 

انتهای پیام/
معاون حقوق عامه دادستان کل کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر