کد خبر: 1328584 A

پیام وزارت دفاع به مناسبت گرامیداشت روز نیروی هوایی ارتش

وزارت دفاع به مناسبت ۱۹ بهمن، سال روز بیعت تاریخی همافران و کارکنان نیروی هوایی ارتش با امام خمینی (قدس سره) و پیوستن به انقلاب اسلامی، پیام تبریکی را به محضر فرماندهی معظم کل قوا ، فرماندهان ارتش جمهوری اسلامی ایران و کارکنان ولایتمدار نیروی هوایی و همچنین کلیه اعضا نیروهای مسلح وآحاد ملت انقلابی و سلحشور ایران صادر کرده است.

پیام وزارت دفاع به مناسبت گرامیداشت روز نیروی هوایی ارتش

به گزارش ایلنا، متن پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

وَیَرزُقهُ مِن حَیثُ لا یَحتَسِبُ ۚ وَمَن یَتَوَکَّل عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسبُهُ ۚ إِنَّ اللَّهَ بالِغُ أَمرِهِ ۚ قَد جَعَلَ اللَّهُ لِکُلِّ شَیءٍ قَدرًا

و او را از جایی که گمان ندارد روزی می‌دهد؛ و هر کس بر خدا توکّل کند، کفایت امرش را می‌کند؛ خداوند فرمان خود را به انجام می‌رساند؛ و خدا برای هر چیزی اندازه‌ای قرار داده است.

۱۹ بهمن  ۱۳۵۷ سال روز بیعت تاریخی فرزندان ارتشی ملت با انقلاب ، روز  رزق لایحتسب و ‌‌هدیه ای الهی به ملت متوکل و مظلوم ایران بود که با دست های خالی  در برابر ظلم و‌ستم طاغوت فریاد استقلال و آزادی را سر دادند و به جز نصرت و اراده الهی به هیچ قدرتی دل نبسته بودند و چون برای تغییر سرنوشت شان  پایمردی کردند، مشمول وعده الهی نوید داده شده در قرآن کریم “ ان تنصر الله ینصرکم و یثبت اقدامکم “ شدند.

کارکنان نیروی هوایی در آن مقطع تاریخی، با اقدامی شجاعانه و مجاهدانه  هیمنه پوشالی طاغوت و استبداد تاریخی حاکم بر ایران اسلامی را درهم شکستند که این اقدام خردمندانه و به هنگام، از آنان نیرویی پیشرو، امیدبخش، مبتکر، با نشاط و پرتحرک ساخته است.

در سال های پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، نیروی هوایی الهی و پر افتخار ارتش جمهوری اسلامی ایران در راه آرمان های امام و انقلاب و اطاعت از اوامر ولی امر مسلمین جهان و فرمانده معظم کل قوا امام خامنه ای عزیز( مد ظله العالی) همیشه در زمره اولین ها و خط شکن ها و‌ پیشگامان بوده است و در آزمون های مهم و دشوار دفاع از حریم هوایی جمهوری اسلامی ایران در هشت سال دفاع مقدس، پوشش هوایی آب راه ها و محافظت از شریان اقتصادی کشور، حفظ آمادگی رزمی و بنیه دفاعی در  زیر انواع فشارهای تحریم ، کمک به دولت و‌مردم در بحران های مختلف از جمله سیل وزلزله همواره در کنار ملت بوده و در سال های اخیر در ماموریت خطیر و حساس  دفاع از حرم  بر تارک آسمان میهن اسلامی مان و جهان اسلام خوش درخشیده و منشا خدمات بزرگ و ‌‌درخشان برای انقلاب و نظام اسلامی شده است.

در  مقابله با تحریم ها، نیروی هوایی  متکی به ایمان ، اخلاص و باور جوانان و مهندسان و کارکنان غیورش، پیشگام در شکستن مرزهای تحریم بوده است.آنان پیشگامان عملی شعار “ما می توانیم”  در کشور شدند  و با اتکال بر همین توانمندی ها و دستاوردها، ضمن امید بخشی به ملت شریف ایران ، عصبانیت دشمنان را برانگیختند.

یاد شهدای گرانقدر و فداکار این نیرو و جانفشانی آنان برای عزت و عظمت میهن اسلامی مان را ارج می نهیم و به روح ملکوتی و بلند آنان درود می فرستیم و به خانواده معظم و معزز شهیدان نیروی هوای ارتش ج.ا.ا و همه سازمان های نیروهای مسلح ایران ادای احترام می کنیم.

وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با گرامی داشت و‌ تبریک این روز به محضر فرماندهی معظم کل قوا ، فرماندهان ارتش جمهوری اسلامی ایران و کارکنان ولایتمدار نیروی هوایی و همچنین کلیه اعضا نیروهای مسلح وآحاد ملت انقلابی و سلحشور ایران اعلام می دارد این وزارتخانه همواره در مسیر رشد ، بالندگی، تجهیز، تسلیح، تعمیر و بازآماد و به روز رسانی آن نیرو همه توان و ظرفیت های خود را به کار خواهد گرفت. ان شاء الله.

انتهای پیام/
وزارت دفاع
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر