کد خبر: 1314647 A

امیرعبداللهیان در گفت‌وگو با بایراموف مطرح کرد:

تشکیل کارگروه‌ بررسی کم‌آبی و آلودگی رود ارس بین ایران و آذربایجان

تشکیل کارگروه‌هایی با موضوع فعالیت‌های رسانه‌ای در دو طرف و بررسی کم آبی و آلودگی رود ارس میان دو کشور، از دیگر موضوعات مطرح و پیشنهاد شده از سوی وزیر امور خارجه در این گفت‌وگوی تلفنی به همتای آذربایجانی‌اش بود.

تشکیل کارگروه‌ بررسی کم‌آبی و آلودگی رود ارس بین ایران و آذربایجان

به گزارش ایلنا، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران صبح امروز در گفت‌وگوی تلفنی با جیحون بایرامف، وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان، درباره مهمترین موضوعات روابط دوجانبه و منطقه‌ای گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

امیرعبداللهیان در ابتدای این گفت‌وگوی تلفنی، آغاز سال نوی میلادی را به دولت و ملت آذربایجان تبریک گفت و اظهار امیدواری کرد مناسبات فی‌مابین در سال جدید شاهد توسعه همکاری‌ها در بخش‌های مختلف سیاسی و اقتصادی باشد.

وی با اشاره به آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای افزایش همکاری‌های ترانزیتی و حمل و نقلی دو کشور اظهار داشت: همکاری‌ها در بخش حمل و نقل و ترانزیت را باید افزایش دهیم و همچنین آماده افزایش مبادلات تجاری دو کشور هستیم.

وزیر امور خارجه در این گفت‌وگوی تلفنی با تاکید بر مخالفت جمهوری اسلامی ایران با حضور کشورهای خارجی در منطقه، تصریح کرد: با اتخاذ رویکردهای مثبت می‌توان مشکلات منطقه را توسط کشورهای منطقه به خوبی حل و فصل کرد.

تشکیل کارگروه‌هایی با موضوع فعالیت‌های رسانه‌ای در دو طرف و بررسی کم آبی و آلودگی رود ارس میان دو کشور، از دیگر موضوعات مطرح و پیشنهاد شده از سوی وزیر امور خارجه در این گفت‌وگوی تلفنی بود.

جیحون بایرامف، وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان نیز در این گفت‌وگوی تلفنی بر اهمیت همکاری با جمهوری اسلامی ایران تاکید و علاقه‌مندی دولت خود برای برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور در اوایل سال جدید میلادی و ارتقای مناسبات اقتصادی و تجاری دو کشور را اعلام کرد.

انتهای پیام/
حسین امیرعبداللهیان حسین امیر‌ عبداللهیان ایران و آذربایجان
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر