کد خبر: 1312305 A

معاون منابع انسانی وزارت دفاع:

حضور زنان و دختران در وزارت دفاع به ضرورتی انکارناپذیر تبدیل شده است

معاون وزارت دفاع با بیان اینکه جنسیت نمی تواند مغایر و مانع حضور بانوان در پروژه های پیشرفته و حساس دفاعی باشد، از افزایش جذب و بکارگیری بانوان در وزارت دفاع خبر داد .

حضور زنان و دختران در وزارت دفاع به ضرورتی انکارناپذیر تبدیل شده است

به گزارش ایلنا، امیر سرتیپ دوم سعید صادقی معاون منابع انسانی وزارت دفاع  درباره خبری مبنی بر افزایش ظرفیت پذیرش بانوان در بخش های راهبردی دفاعی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: اساساً جنسیت نمی تواند مغایر و مانع حضور بانوان در پروژه های پیشرفته و حساس دفاعی باشد.  

وی افزود: در تاریخ ایران پرتمدن،  نقش آفرینی بانوان ایرانی در جای جای آن پررنگ بوده است و همواره در  آوردگاه های حساس و پر از فراو نشیب پیروزی ها و دفاع از کیان ایران اسلامی، این قشر یارای مردان و همپای دلیری های آنان از  این سرزمین بوده اند.

صادقی با اشاره به حماسه آفرینی های زنان در تاریخ این سرزمین گفت: اغلب جانفشانی بانوان در ایران قبل ازانقلاب اسلامی، جنبه فردی و شخصی داشته است و به نقش و جایگاه زن در قالب سازمان و نهادی مستقل و یا مکمل اقتدار یک سرزمین پرداخته نشده است.

معاون منابع انسانی وزارت دفاع با بیان اینکه پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و جمهوریت ایران عزیز، عرصه فعالیت بانوان این سرزمین در زمینه های علمی، فرهنگی، سیاسی، ورزشی، اجتماعی و ... را رشد و توسعه داد یادآور شد: حمایت، پشتیبانی و نقش پررنگ بانوان در روند پیروزی انقلاب اسلامی و سپس ۸ سال دوران دفاع مقدس بیش از پیش نمایان شد و ماهیت جمهوریت و مردم سالاری دینی ایران اسلامی فضا، بستر و زیر ساخت های لازم را  برای از قوه به فعل درآوردن ظرفیت و توانمندی های بانوان ایرانی بسط داد.

وی ادامه داد: مصداق عینی این موضوع کسب رتبه های علمی بانوان در المپیادهای نجوم، فیزیک، ریاضی و همچنین ایستادن بر سکوی قهرمانی جهان و المپیک در آوردگاه های ورزشی است که پیش از انقلاب اسلامی نمودی از آن را مشاهده نخواهید کرد.

صادقی در ادامه با اشاره به سیاست های جذب بانوان نخبه در حوزه های حساس پدافند زیستی، پزشکی، بیوتروریسم وزارت دفاع و همچنین حوزه های لیزر و علوم شناختی با رعایت جایگاه، منزلت و اکرام زنان تصریح کرد : امروز بانوان و دختران ایران اسلامی در وزارت دفاع مسئولیت طرح ها و پروژه هایی را در دست دارند که حضور آنان را به ضرورتی انکار ناپذیر تبدیل کرده است.

معاون منابع انسانی وزارت دفاع با اشاره به دستاوردهای وزارت دفاع در عرصه های گوناگون که بخشی از آنان از دریچه ی رسانه برای مردم اطلاع رسانی شده است گفت: در بسیاری از این آثار و رهاوردها، نقش آفرینی های بانوان متخصص، مؤمن و متعهد وزارت دفاع قابل چشم پوشی نیست؛ بانوان مجرب و دانشمندی که به رغم دارا بودن تخصص های علمی و فنی و در سطوح عالی به جهت حساسیت بالا و رعایت موارد امنیتی در گمنامی در عرصه های  پژوهش، برنامه ریزی،الکترونیک، برق، هوافضا، نرم افزار، حوزه های ستادی و پزشکی،  طراحی، ساخت و تولید محصولات و سامانه های دفاعی و نظامی کشور پررنگ ظاهر شده و به معنای واقعی کلمه خوش درخشیده اند.

 صادقی با بیان اینکه امروز بیش از۵۰درصد جامعه دانشگاهی و فارغ التحصیلان را بانوان تشکیل می دهند خاطرنشان کرد: بنا به دستور امیر وزیر محترم دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح شرایط استخدامی در این خصوص در وزارت دفاع مورد بازنگری قرار گرفته است و ان شاء الله با تصویب قوانین مربوطه به  جذب و بکارگیری بانوان در وزارت دفاع شاهد بکارگیری درصد بیشتر از بانوان در وزارت دفاع خواهیم بود.

انتهای پیام/
برق جنسیت زنان مردان وزارت دفاع
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر