کد خبر: 1292350 A

امیر سیاری:

تشییع پرشکوه شهدای شاهچراغ بیانگر انسجام ملت ایران است

معاون هماهنگ کننده ارتش با اشاره به حادثه دلخراش حرم مطهر حضرت احمد بن موسی (ع) گفت: تشییع پرشکوه پیکر شهدای شاهچراغ بیانگر انسجام، همدلی و همت بلند ملت ایران است.

تشییع پرشکوه شهدای شاهچراغ بیانگر انسجام ملت ایران است

به گزارش ایلنا، امیر دریادار حبیب‌اله سیاری معاون هماهنگ‌کننده ارتش در گردهمایی فرماندهان و پیشکسوتان دفاع مقدس اظهار داشت: هدف از برگزاری این گونه برنامه‌ها دیدار دوباره با خانواده ایثارگران و زنده نگهداشتن یاد و خاطرات دوران دفاع مقدس است.

معاون هماهنگ کننده ارتش با تاکید بر اهمیت تکریم پیشکسوتان دوران دفاع مقدس گفت: احترام به پیشکسوتان از اقدامات بسیار موثری است که به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی باید از طرف مسئولان انجام شود.

دریادار سیاری در ادامه ضمن عرض تسلیت حادثه حرم مطهر حضرت احمد بن موسی علیه‌السلام (شاهچراغ) گفت: این حادثه تروریستی دل همه ملت عزیز ایران را به درد آورد. جمعیت عظیم و بزرگی که روز گذشته جهت تشییع پیکر مطهر شهدای این حادثه تلخ در استان فارس حضور یافت بیانگر اتحاد، همدلی، هماهنگی و انسجام و همت بلند ملت بزرگ ایران در برابر جبهه کفر و الحاد است.

وی با بیان اینکه چهار نفر از شهدای این حادثه دلخراش متعلق به خانواده تیپ تفنگداران دریایی و نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی هستند، تصریح کرد: امروز نیروهای مسلح و ارتش از توانمندی‌های بالایی در مواجهه با تهدیدات برخوردارند؛ به طوری که هیچ دشمنی قصد و جرأت تعرض به تمامیت ارضی جمهوری اسلامی را به خود راه نمی‌دهد.

دریادار سیاری خطاب به پیشکسوتان دوران دفاع مقدس، گفت: بازدارندگی و اقتدار امروز به سادگی به دست نیامده است و مرهون خدمات شما عزیزان و تجربیات گرانقدر دوران سراسر افتخار دفاع مقدس است.

وی خاطرنشان کرد: امروز به واسطه نیروی انسانی زبده و کارآمد که از مهمترین مولفه‌های قدرت ملی محسوب می‌شود، کشور ما در بالاترین سطح قرار دارد و این جوانان و نیروهای متخصص، فرزندان و دست‌پرورده‌های شما پیشکسوتان عزیز هستند.

معاون هماهنگ کننده افزود: امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران در تمامی رده‌ها و نیروهای چهارگانه خود در حوزه تجهیزات و فناوری‌های دفاعی به خودکفایی رسیده و دست نیاز به سوی هیچ کشوری دراز نمی‌کند؛ به طوری‌که تاکتیک‌ها و تکنیک‌های نظامی همه زائیده فکر و ایده فرماندهان و مدیران خودمان است و این همان توان بازدارندگی و بومی‌سازی مولفه‌های قدرت ملی در مواجه با تهدیدات است.

 

انتهای پیام/
استان فارس ایران حرم مطهر رهبر معظم انقلاب اسلامی ملت ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر