کد خبر: 1282932 A

در جلسه‌ای به ریاست مخبر؛

سرمایه‌گذاری۲۶ هزار میلیارد تومانی برای طرح‌های اولویت‌دار شرکت ملی گاز ایران تصویب شد

در جلسه کمیته رسیدگی به طرح‌های جدید سرمایه‌گذاری وزارت نفت در بخش گاز، سرمایه‌گذاری بالغ بر یک میلیارد دلار معادل ۲۶ هزار میلیارد تومان برای طرح‌های مذکور به تصویب رسید.

سرمایه‌گذاری۲۶ هزار میلیارد تومانی برای طرح‌های اولویت‌دار شرکت ملی گاز ایران تصویب شد

به گزارش ایلنا، جلسه کمیته رسیدگی به طرح‌های جدید سرمایه‌گذاری وزارت نفت در بخش گاز، بعد از ظهر امروز به ریاست محمد مخبر، معاون اول رئیس‌جمهور برگزار شد و طرح‌های مهم، اساسی و اولویت‌دار در بخش پایین‌دستی در حوزه شرکت ملی گاز ایران به تصویب رسید.

در این جلسه که رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشت، وزیر نفت با اشاره به پروژه‌های جدید قابل سرمایه‌گذاری شرکت ملی نفت گاز ایران گفت: براساس ردیف ۱۰-۱ بند الف تبصره ۱۴ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ مبلغ ۲۶۰ هزار میلیارد ریال معادل یک میلیارد دلار جهت اجرای طرح در راستای حفظ و نگهداشت تولید در پالایشگاه‌ها، ذخیره‌سازی گاز، توسعه شبکه انتقال گاز و گازرسانی به شهرها و روستاهای باقیمانده فاقد گاز پیش‌بینی شده است.

در ادامه این نشست، مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران نیز گزارشی از پروژه‌های اولویت‌دار  قابل سرمایه‌گذاری ارائه کرد که پس از بحث و بررسی، سرمایه‌گذاری بالغ بر یک میلیارد دلار معادل ۲۶ هزار میلیارد تومان برای طرح‌های مذکور به تصویب رسید.

انتهای پیام/
محمد مخبر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر