کد خبر: 1251981 A

روابط عمومی مجلس مطرح کرد:

روابط عمومی مجلس شورای اسلامی خبر رد مصوبه مربوط به طرح صیانت در مجمع تشخیص مصلحت نظام را تکذیب کرد.

به‌ گزارش ایلنا، از ساعاتی پیش مطلبی در فضای مجازی و رسانه‌ای کشور مبنی بر رد مصوبه مجلس درباره طرح صیانت در مجمع تشخیص مصلحت نظام منتشر شده که روابط عمومی مجلس شورای اسلامی در اطلاعیه ای ضمن تکذیب این خبر رسانه‌ها را به انتشار اخبار صحیح در باره مصوبات و طرح‌های مجلس دعوت کرد.

روابط عمومی مجلس همچنین آمادگی خود را برای ارائه مشورت‌ و اطلاعات فنی لازم به رسانه‌ها درباره موضوعات مهم اعلام کرد.

در متن اطلاعیه روابط عمومی مجلس شورای اسلامی همچنین تاکید شده است:

در خصوص این مطلب خلاف واقع، ذکر چند نکته الزامی است:

اول اینکه؛ در بدنه همین خبر منتشر شده در فضای مجازی هیچ اشاره‌ای به طرح صیانت نشده که نشان دهنده غلط بودن تیتر و عدم ارتباط آن با طرح موسوم به صیانت است‌.

دوم اینکه؛ تا کنون به صورت رسمی اعلام نشده است که چنین مصوبه‌ای در مجمع تشخیص مصلحت نظام انجام شده است یا خیر و حتی در صورت صحت این خبر؛ مصوبه‌ای که ادعا شده در مجمع تشخیص مصلحت نظام رد شده، ارتباطی به طرح صیانت ندارد بلکه طرح «اصلاح قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری» است که مرتبط به نظارت دیوان عدالت اداری بر شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی فضای مجازی بوده و هیچ ارتباطی به طرح صیانت ندارد.

سوم اینکه مجلس به طور کلی مصوبه‌ای درباره طرح صیانت نداشته است تا بخواهد مجمع تشخیص مصلحت نظام آن را رد یا تأیید کند که این مسئله نیز نشان دهنده خلاف واقع بودن محتوای منتشر شده است.

انتهای پیام/
مجمع تشخیص مجمع تشخیص مصلحت مجمع تشخیص مصلحت نظام مجلس شورای اسلامی مجمع تشخيص مصلحت نظام طرح صیانت از فضای مجازی طرح صیانت از کاربران طرح صیانت طرح صیانت از کاربران در فضای مجازی طرح صیانت از کاربران فضای مجازی طرح صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی روابط عمومی مجلس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر