کد خبر: 1251434 A

خاجی:

مشاور ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران از تداوم روند رو به پیشرفت فرایند سیاسی در لبنان و تلاش‌های سازمان ملل در جهت رفع مشکلات سیاسی و اقتصادی این کشور حمایت خواهد کرد.

به گزارش ایلنا، جوانا ورونیکا، هماهنگ‌کننده ویژه سازمان ملل در امور لبنان که در راس هیاتی در تهران به سر می‌برد، امروز با علی اصغر خاجی، مشاور ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی دیدار کرد. 

در این ملاقات آخرین تحولات لبنان و سوریه مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

مشاور ارشد وزیر امور خارجه ضمن استقبال از برگزاری موفقیت‌آمیز انتخابات پارلمانی در لبنان، اعلام کرد جمهوری اسلامی ایران از تداوم روند رو به پیشرفت فرایند سیاسی در لبنان و تلاش‌های سازمان ملل در جهت رفع مشکلات سیاسی و اقتصادی این کشور حمایت خواهد کرد. 

خاجی با اشاره به حملات رژیم صهیونیستی به سوریه و نقض حریم هوایی لبنان توسط این رژیم، خواستار واکنش جدی سازمان ملل و جامعه بین‌المللی نسبت به این تجاوزات رو به افزایش رژیم صهیونیستی شد. 

وی با اشاره به وضعیت نامناسب آوارگان سوری در لبنان و سایر کشورها، خواستار فراهم کردن شرایط لازم به ویژه در چارچوب طرح‌های بازیابی اولیه مورد تاکید شورای امنیت سازمان ملل جهت بازگشت آوارگان به خانه و‌ کاشانه خود شد.

در این ملاقات، دو طرف اقدامات و تلاش های سازمان ملل در لبنان و همچنین موضوع آوارگان سوری ساکن در این کشور را به تفصیل مورد بحث و‌ رایزنی قرار دادند.

انتهای پیام/
علی اصغر خاجی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر