کد خبر: 1241443 A

در کمیسیون اقتصاد کلان مجمع انجام شد؛

دومین جلسه بررسی نقش صندوق توسعه ملی در سیاست‌های کلی برنامه توسعه در کمیسیون اقتصاد کلان بازرگانی و اداری مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد.

به گزارش ایلنا، کمیسیون اقتصاد کلان، بازرگانی مجمع تشخیص مصلحت نظام به ریاست محسن رضایی و با حضور جمعی از اعضای مجمع برگزار شد.

در این جلسه مهدی غضنفری، مدیر عامل صندوق توسعه ملی ادامه گزارش وضعیت و آسیب شناسی فعالیتهای این صندوق و برنامه پیشنهادی با موضوع مولد سازی دارایی های عمومی دولت و استفاده از دارایی های نامولد را برای تشکیل صندوق ثروت ملی ارائه کرد.

همچنین میر محمد صادقی عضو هیات عامل صندوق توسعه ملی گزارشی از عملکرد ١٠ ساله این صندوق و راهبردهایی برای استفاده از تجربه صندوق های مشابه در جهان ارائه کرد.

در ادامه گزارش مدیرعامل صندوق توسعه ملی و نقش آفرینی این صندوق در طول برنامه هفتم توسط آقایان دانش جعفری، احمدی نژاد، حجت الاسلام انصاری، ایروانی، میرسلیم، آقازاده و نبوی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

اعضای کمیسیون اقتصاد کلان، بازرگانی و اداری بر اصلاح قوانین مدیریتی صندوق، تغییر نگاه کلان به صندوق توسعه ملی و استفاده از منابع آن در پیشرفت اقتصاد ملی تاکید کردند.

 

 

انتهای پیام/
مجمع تشخيص مصلحت نظام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر