کد خبر: 1240660 A

وزیر کشور دقایقی پیش، برای رسیدگی به حادثه قطار مسافری مشهد-یزد و تسریع در امداد به مصدومان، در محل حادثه حضور یافت.

به گزارش ایلنا، احمد وحیدی روز چهارشنبه پس از اطلاع یافتن از حادثه واژگونی قطار مسافری مشهد-یزد در محدوده طبس و تماس با استاندار خراسان جنوبی و مسئولان نهادهای امدادی، عازم این منطقه شد.

وی به همراه استاندار یزد ظهر امروز با استقبال استاندار خراسان جنوبی وارد طبس شدند و سپس در محل حادثه حضور یافتند.

علت حادثه همچنان در دست بررسی است و رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی هم در این محل حضور یافته است تا با همکاری وزارت کشور و نهادهای مسئول، هرچه سریع تر بازگشایی این محور ریلی دنبال شود.

استاندار خراسان جنوبی و مسوولان استانی نیز از صبح چهارشنبه به منظور بررسی حادثه و رسیدگی به مصدومان در شهرستان طبس حاضر شدند.

استاندار خراسان جنوبی در محل حادثه گفت: با وجود مسافت ۹۵ کیلومتری محل وقوع حادثه تا مرکز شهرستان، اعضای ستاد بحران استان در همان ساعات اولیه بروز سانحه در محل حضور پیدا کردند و تمامی مصدومان به بیمارستان منتقل شدند.

جواد قناعت افزود: از مجموع ۱۱ واگن این قطار مسافربری هشت واگن از ریل خارج شد که سه سالن واژگون شده و عملیات برای برگرداندن واگن‌ها به حالت اولیه در حال انجام است.

وی گفت: پیش‌بینی می‌شود تا عصر امروز ریل آزاد شود و مسیر برای عبور قطار مشهد - بندرعباس آماده شود.

استاندار خراسان جنوبی گفت: مسافرانی که در این حادثه آسیب ندیده یا مصدوم سرپایی بوده‌اند با قطار ویژه به طبس انتقال یافتند تا از طبس با اتوبوس‌های پیش‌بینی شده به مقصد خود که یزد است، عازم شوند.

 راه آهن جمهوری اسلامی صبح امروز از برخورد قطار مسافربری طبس - یزد با یک دستگاه بیل مکانیکی خبر داد که موجب خروج قطار از ریل شد. بلافاصله پس از اعلام حادثه نیروهای امدادی از استان های خراسان جنوبی، خراسان رضوی، اصفهان و یزد برای کمک به مصدومان حادثه به شهرستان طبس اعزام شدند.

قطار مسافری مشهد به یزد، ۳۴۸ مسافر داشت.

انتهای پیام/
وزیر کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر