کد خبر: 1240280 A

مخبر:

معاون اول رئیس‌جمهور بر دقت و سرعت هر چه بیشتر در انجام حسابرسی صورت های مالی مناطق آزاد تأکید کرد.

به گزارش ایلنا، دومین جلسه شورای عالی مناطق آزاد تجاری - صنعتی و ویژه اقتصادی در دولت سیزدهم عصر امروز به ریاست محمد مخبر، معاون اول رئیس‌جمهور برگزار شد.

وی در این جلسه با تأکید بر اینکه مناطق آزاد کشور باید کانونی برای جذب سرمایه‌گذاری و توسعه صادرات باشند، گفت: باید تدابیری اتخاذ شود تا جذابیت صادرات نسبت به واردات در مناطق آزاد افزایش پیدا کند و اهمیت این موضوع در بودجه‌های سالانه و سرمایه‌گذاری‌ها مشهود باشد.

معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه باید در دوره جدید شاهد دقت و سرعت هرچه بیشتر در انجام حسابرسی صورت‌های مالی سازمان مناطق آزاد کشور باشیم، اظهار داشت: حسابرسی‌ها و صورت‌های مالی باید به‌روز باشد و شاهد تأخیر در انجام این امور نباشیم.

در این جلسه که وزرای کشور، امور اقتصادی و دارایی، دادگستری، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون اجرایی رئیس‌جمهور نیز حضور داشتند، سعید محمد، دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی گزارشی از مصوبات نخستین جلسه شورای عالی در دولت سیزدهم ارائه کرد.

در این نشست همچنین برخی موضوعات و پیشنهادات از سوی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی مطرح شد و پس از بحث و تبادل نظر به تصویب رسید.

نصاب معاملات مناطق آزاد تجاری – صنعتی برای سال ۱۴۰۱، اساسنامه سازمان‌های مناطق آزاد جدیدالتأسیس، اصلاح اساسنامه شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه مناطق آزاد ماکو، تدقیق محدوده و طرح جامع منطقه ویژه اقتصادی میرجاوه، طرح جامع منطقه ویژه اقتصادی سبزوار، اصلاح محدوده منطقه ویژه اقتصادی لرستان و تعیین محدوده و موضوع فعالیت و سازمان مسئول منطقه ویژه اقتصادی بروجرد از جمله مصوبات جلسه امروز بود.

انتهای پیام/
محمد مخبر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر