کد خبر: 1240110 A

رئیس سازمان بازرسی کل کشور:

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: در دوره تحول و تعالی به تولید و اشتغال توجه جدی شده به طوری‌که در این مدت، حدود ۳ هزارو ۵۰۰ واحد تولیدی فعال شده و یا از تعطیلی و ورشکستگی آن‌ها جلوگیری به عمل آمده است.

به گزارش ایلنا، ذبیح الله خداییان در بدو ورود به استان آذربایجان غربی در گلزار شهدای این استان حضور یافت و با نثار گل و قرائت فاتحه، یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را زنده نگه داشت و بار دیگر با آرمان‌های والای شهیدان گرانقدر انقلاب اسلامی تجدید بیعت کردند.

وی همچنین بر سر مزار مرحوم شیخ غلامرضا حسنی امام جمعه سابق ارومیه نیز حضور یافت‌ و با قرائت فاتحه و اهدای گل به این مبارز نستوه انقلابی ادای احترام کرد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور طی سخنانی ضمن پاسداشت ارزش شهادت و ایثار، پاسداری از امانت شهدا را وظیفه‌ای بزرگ عنوان کرد.

خداییان در ادامه سفر به ارومیه با حجت الاسلام والمسلمین قریشی نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه دیدار کرد.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در دوره تحول و تعالی اظهار کرد: در دوره تحول و تعالی، اقدامات مثبت و گام‌های بلندی برداشته شده که موجب افزایش سرمایه اجتماعی نظام شده است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور اظهار کرد: رئیس قوه قضاییه تاکید بر اجرای قانون دارند و معتقدند که امنیت در سایه اجرای قانون تحقق پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه در دوره تحول و تعالی مبارزه با مفاسد اقتصادی تشدید و احکام قاطع و سنگینی صادر شده است، افزود: رئیس قوه قضاییه تاکید دارند مبارزه با مفاسد اقتصادی باید با رعایت مر قانون صورت گیرد و دقت شود تحت تاثیر فضاسازی رسانه‌ای حقی از کسی تضییع نشود.

خداییان به تاکیدات و اقدامات رئیس قوه قضاییه در حوزه ساماندهی زندان‌ها اشاره کرد و گفت: شخص ایشان بیش از هر رئیس قوه‌قضاییه‌ای در زندان‌ها حضور پیدا کرده، با زندانیان ملاقات چهره به چهره داشته‌اند، شخصا مسائل آن‌ها را پیگیری می‌کنند و تاکید دارند که زندان باید با اقدامات آموزشی و تربیتی زمینه باز اجتماعی کردن زندانیان را فراهم سازد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور تاکید کرد: در دوره تحول و تعالی توجه جدی به تولید و اشتغال شده است به طوریکه در این مدت، حدود ۳هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی فعال شده و یا از تعطیلی و ورشکستگی آن‌ها جلوگیری به عمل آمده است.

وی یادآور شد: ستادهای اقتصاد مقاومتی همچنان پیگیر اجرای منویات مقام معظم رهبری در این خصوص هستند.

خداییان همچنین به تاکیدات رئیس قوه قضاییه پیرامون رعایت حدود اختیارات قانونی ضابطین و مقامات قضایی در رسیدگی به پرونده‌ها اشاره کرد.

وی بیان کرد: سازمان بازرسی در اجرای سند تحول قضایی با ارائه هشدارهای به موقع به دنبال پیشگیری از سوجریانات است.

تحول و جهش دستگاه قضا در دوره تحول و تعالی امیدوار کننده است

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی نیز در این دیدار، با بیان اینکه انتخاب رئیس قوه قضاییه از درون دستگاه قضا به دلیل اشراف به مباحث، موجب تمشیت بهتر امور می‌شود، اظهار کرد: از زمان ریاست حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای بر مجموعه قوه قضاییه، تحول و جهشی در دستگاه قضا احساس می‌شود که امیدوار کننده است.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی ابراز امیدواری کرد که با اقدامات و طرح‌های خوب رئیس قوه قضاییه و مجموعه دستگاه قضا، اعتماد مردم بیش از این جلب شود.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی لزوم توجه به آموزش‌هایی پیرامون مباحث اخلاقی در سازمان بازرسی و دادگستری‌ها را مورد اشاره قرار داد.

وی تاکید کرد: روحیه‌ توجه به عدالت، تقوا، خدا ترسی و مبارزه با فساد که ‌در ریاست قوه قضاییه و مدیران ارشد دستگاه قضا وجود دارد باید در کل بدنه  قوه قضاییه ساری و جاری شود.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در قوه قضاییه پیرامون ارتباط با مردم، افزود: نظارت و بازرسی‌های سازمان بازرسی با جدیت دنبال شود.

انتهای پیام/
سازمان بازرسی کل کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر