کد خبر: 1239408 A

خاتمی در پیام تسلیت به مناسبت درگذشت مرحوم دعایی:

رئیس دولت‌های هفتم و هشتم در پیامی درگذشت مدیر موسسه اطلاعات را تسلیت گفت.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام سیدمحمدخاتمی رئیس جمهور دولت های هفتم و هشتم کشورمان و رئیس بنیاد باران، به مناسبت درگذشت حجت الاسلام سید محمود دعایی پیام تسلیتی صادر کرد.

متن این پیام به شرح ذیل است: 

بسم الله الرحمن الرحیم

در ماتم تاب‌سوز عزیزی سوگواریم که عشق و عقل، ایمان و اقدام، شور و شعور، سرافرازی و فروتنی و… را در وجود مبارکش به هم آمیخته بود و شخصیت ممتازش برای همه آنان که حق و حقیقت را پاس می‌دارند و اسلام و ایران را سربلند و عزیز می خواهند، خواستنی، دوست داشتنی و امیدبخش بود.

حضرت سید محمود دعاییِ والامنش را می گویم که از آغاز شکل‌گیری نهضتی که به انقلاب اسلامی انجامید در کنار #امام و در خدمت به مردم، بی هیچ ادعایی ایستاد و تاوان این ایستادگی را با مشقت‌های فراوان از جمله هجرت و دربه‌دری پرداخت و چون انقلاب پیروز شد، چهره ای از خود نشان داد که انقلاب و ایران در مرحله ایجابی و ساختن نظامی مردمی، سخت بدان نیازمند بود.

با اینکه دمی از پیمان خود با امام و انقلاب دست بر نداشت از بسیاری از تنگ‌نظری‌ها، خام‌اندیشی‌ها و بدکرداری‌هایی که احیاناً به نام انقلاب و اسلام صورت می‌گرفت بیزار بود و به جای راندن و دور کردن از انقلاب و نظام، دلِ قهرمان او به آهنگ جاذبه می طپید.

و امروز!

امروزِ تلخ برای ما

عزیزمان میهمان لطف و کرم حضرت پرودگار است و ان‌شاءالله پاداش پاکی و نیکی و مجاهدت خود را از خوانِ کرمِ حضرتِ حق دریافت می کند.

من این مصیبت سنگین را به همه دوستداران ایران و مدافعان عزّت، برخورداری و سربلندی ملت و به همه وفاداران به اسلام و انقلاب و به انبوه ارادتمندان، یاران و همراهان این عزیز و به همه بستگان این فقید سعید، بخصوص به خاندان شریف دعایی و به همسر مهربان و فرزندان گرانقدرش تسلیت می‌گویم و از پیشگاه حضرت پروردگار، علو درجات ایشان و صبر و اجر و سلامتی بازماندگان محترم را مسألت می کنم.

یادش گرامی و راهش پر رهرو باد.

سیّد محمّد خاتمی

۱۵ خرداد ماه ۱۴۰۱

انتهای پیام/
سید محمد خاتمی سید محمود دعایی دعایی درگذشت خاتمی دعایی محمود دعایی خاتمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر