کد خبر: 1234543 A

مرکز رسانه قوه قضائیه اعلام کرد که ارتباط تلفنی حمید نوری با خانواده اش، حدود ۲۰ روز است که قطع شده و اعضای خانواده وی در نگرانی به سر می‌برند.

به گزارش ایلنا مرکز رسانه قوه قضائیه نوشت: «حمید نوری» شهروند ایرانی که از آبان سال ۹۸ در سلول انفرادی سوئدی‌ها به سر می‌برد، پس از برگزاری بیش از ۹۰ جلسه دادگاه و در حالی که در انتظار صدور حکم دادگاه سوئدی می‌باشد، از ۲۰ روز قبل امکان تماس تلفنی با خانواده را از دست داده است.

براساس گزارش های دریافتی، دستگاه قضائی سوئد محل نگه داری «حمید نوری» را تغییر داده اند اما شرایط وی تغییر نکرده است؛ این در حالی است که با توجه به پایان روند برگزاری دادگاه، انتظار می‌رفت  محدودیت های سخت اعمال شده در خصوص او از جمله نگه داری در سلول انفرادی تغییر کند.

خانواده «حمید نوری» در طول ۲۰ روز گذشته تلاش‌های فراوانی کردند تا با وی تماس داشته و از وضعیت سلامتی او آگاه شوند، اما دستگاه قضائی کشور سوئد هر بار با بهانه ای از برقراری این تماس خودداری نموده است.

«نوری» پس از بازداشت نیز تا هفت ماه و نیم امکان تماس تلفنی  و تا ۲ سال امکان ملاقات حضوری با خانواده را نداشت.

همچنین در سفر آخر خانواده «حمید نوری» به سوئد، امکان ملاقات نوه‌هایش با وی نیز علی‌رغم درخواست‌های مکرر فراهم نشده است .

قابل ذکر است «حمید نوری» در روند یک دادرسی غیرقانونی، بنا بر شکایت تعدادی از اعضای گروهک تروریستی منافقین و به اتهامات واهی در کشور سوئد مورد محاکمه قرار گرفته و در طول دو سال و نیم گذشته با نقض مکرر حقوق شهروندی از جمله نگه داری در سلول انفرادی، ضرب و شتم، عریان کردن اجباری، عدم دسترسی به پزشک و مواردی از این دست روبرو بوده است.

 

انتهای پیام/
حمید نوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر