کد خبر: 1233652 A

کوچکی‌نژاد در گفت‌وگو با ایلنا:

یک نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: افزایش حقوق بازنشستگان قانون مجلس است و دولت نمی‌تواند از اجرایی شدن آن ممانعت کند و باید انجام دهد.

جبار کوچکی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره تعلل در اعمال افزایش حقوق بازنشستگان گفت: بر اساس قانون در همان تبصره یک مجلس شورای اسلامی اجازه فروش ۱۲ هزار میلیارد اموال به دولت جهت همسان‌سازی حقوق بازنشستگان داده شده است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بر اساس قانون فاصله افزایش حقوق بین بازنشستگان و شاغلین باید به ده درصد برسد تا همسان‌سازی 90 درصدی اجرایی شود. در این زمینه دولت اقدامات لازم را اجرایی خواهد کرد و بر  همین اساس هم افزایش حقوق انجام خواهد شد.

وی درباره اینکه وزیر اقتصاد اعلام کرد تاکنون این مسئله در صحن دولت مطرح نشده است تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان چه می‌شود، بیان کرد: قانون مجلس است و دولت نمی‌تواند از اجرایی شدن آن ممانعت کند و باید انجام دهد.

کوچکی‌نژاد درخصوص این‌که ۲ ماه از سال جدید گذشته است اما افزایش حقوق بازنشستگان اعمال نشده است، اظهار داشت: دولت به دلیل این‌که در ابتدای سال قرار داشتیم شاید فروش اموالی نداشته است و باید از این به بعد این کار را انجام دهند.

 

انتهای پیام/
  • دبیر :

افزایش حقوق بازنشستگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر