کد خبر: 1231626 A

سفارت گرجستان در تهران با انتشار بیانیه ای به مناسبت سی امین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک بین جمهوری اسلامی ایران و گرجستان، ضمن تقدیر و قدردانی از مواضع رسمی ایران در حمایت از تمامیت ارضی و حاکمیت گرجستان، خواستار تعمیق و گسترش همکاری‌ها بین دو کشور شد.

به گزارش ایلنا، متن این بیانیه به شرح ذیل است:

امروز سی‌امین سالگرد برقراری مناسبات دیپلماتیک بین جمهوری اسلامی ایران و گرجستان می‌باشد. ایران یکی از اولین کشورهایی بود در جامعه جهانی، که پس از فروپاشی اتحادیه شوروی استقلال گرجستان را به رسمیت شناخته است. آنچه ایران از تمامیت ارضی و حاکمیت گرجستان به صورت پایدار حمایت می نماید، موجب تقدیر و قدردانی می‌باشد. 

در طول ۳۰ سال گذشته بین دو کشور قراردادها و توافقنامه‌های متعددی مورد امضاء قرار گرفته است که تقریبا همه رشته‌های اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و آموزشی را فرا می‌گیرد. در طول این مدت چندین دیدار رسمی دو جانبه در سطوح ریاست جمهوری و دولتی صورت پذیرفته و جلسات کمیسیون‌های اقتصادی، سیاسی، کنسولی تشکیل شده است.

در شرایط تغییر اوضاع سیاسی بین المللی تعمیق و گسترش همکاری‌های سازنده بین دو کشور دارای اهمیت فائقه بوده و موجب تحکیم صلح و ثبات در منطقه می‌باشد.

انتهای پیام/
ایران و گرجستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر