کد خبر: 1231315 A

رئیس اداره فرهنگی و انتشارات سازمان عقیدتی سیاسی ارتش:

سرهنگ جعفرزاده گفت: نام شهدا زینب‌بخش کتاب‌های انتشارات سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در سی و سومین نمایشگاه کتاب شده است

به گزارش ایلنا، سرهنگ عباس جعفرزاده، رئیس اداره فرهنگی و انتشارات سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران در خصوص کتاب‌های منتشره این سازمان که در سی و سومین نمایشگاه کتاب به نمایش درآمده‌آند گفت: نام شهدا زینب‌بخش کتاب‌های انتشارات سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در این نمایشگاه شده است. کتاب‌های ما در مورد عملیات‌ها، اسناد و قهرمانانِ زنده و شهدای ارتش جمهوری اسلامی ایران است که در شکل رُمان و خاطره نشر داده می‌شود.

وی افزود: یک مجموعه به نام «امیران جاوید» در ۱۰ جلد داریم که شامل «پرواز تا بی‌نهایت» زندگی شهید گرانقدر «عباس بابایی»  و زندگانی شهیدان والامقام «منصور ستاری»، «صیاد شیرازی»، «موسی نامجوی»، «مصطفی اردستانی»، «جواد فکوری»، «ولی‌الله فلاحی»، «حسین لشگری»، «محمود خضرایی» و «علیرضا یاسینی» است. «پرواز تا بی‌نهایت» را امسال به زبان انگلیسی هم منتشر کردیم که در نمایشگاه‌های کتاب خارج از کشور عرضه می‌شود.

رئیس اداره فرهنگی و انتشارات سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با اشاره به افتخارات و تازه‌های انتشارات این سازمان تصریح کرد: رُمان «از تبار آسمان» که به زندگی و فعالیت‌های شهید «منصور ستاری» مربوط می‌شود، برنده جایزه رتبه نخست «همایش اندیشه و قلم ارتش» شده است. کتابِ مربوط به شهید «مسعود منفرد نیاکی» نیز برای اولین بار است که در این نمایشگاه عرضه شده است.

سرهنگ جعفرزاده ادامه داد: کتاب «جای من بخوان» در ارتباط با امیر سرلشکر شهید «غفور جدی اردبیلی»، «به رنگ دماوند» خاطرات سرهنگ «ناصر تابش» که جراح نیروی هوایی ارتش در دوران دفاع مقدس بود و فیلم «انفجار در اتاق عمل» از روی زندگی و فعالیت ایشان ساخته شده است. «اینجا کسی نیست» زندگی شهید «خالد حیدری» از شهدای اهل تسنن نیروی هوایی که روزهای ابتدایی جنگ به شهادت رسید و پیکر پاک ایشان بدون سر و پا، تفحص و در میدانِ شهر مهاباد دفن شد، از تازه‌های نشر انتشارات سازمان عقیدتی سیاسی ارتش است.

وی اظهار داشت: کتاب «آن سوی پل» نیز به چاپ دوم رسیده است که به زندگی شهید «غلامرضا مخبری» از شهدای نیروی زمینی ارتش اختصاص دارد. یک مجموعه ۸ جلدی با نام «اطلاعیه‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران در هشت سال دفاع مقدس» نیز داریم که مناسب مراکز اسنادی و کارهای پژوهشی است. یک مجموعه ۶ جلدی به نام «ارتش جمهوری اسلامی ایران در هشت سال دفاع مقدس» نیز به چاپ رسانده‌ایم که مجموعه‌ای مرجع است و متن آن توسط امیر سرتیپ دوم بختیاری از طراحان عملیات‌های ارتش در دوران دفاع مقدس بازنگری و کارشناسی نظامی شده است.

رئیس اداره فرهنگی و انتشارات سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در حمایت از علاقه‌مندان فعالیت در این حوزه تاکید کرد: هر کدام از نویسندگان کشور که مایل به همکاری با انتشارات سازمان عقیدتی سیاسی ارتش باشند می‌توانند به ما مراجعه کنند و ما هیچ محدویتی برای همکاری با آنها نداریم.

گفتنی است؛ سی و سومین نمایشگاه کتاب تهران در محل مصلای امام خمینی (ره) تهران از تاریخ ۲۱ تا ۳۱ اردیبهشت در حال برگزاری است و انتشارات سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با ۱۱۲ عنوان کتاب در این نمایشگاه حضور دارد. غرفه انتشارات سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در محل شبستان راهرو ۱۷ قرار دارد.

انتهای پیام/
عقیدتی سیاسی ارتش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر