کد خبر: 1175835 A

اولیانوف:

دیپلمات روس، شانس احیای برجام را بالاتوصیف کرد.

به گزارش ایلنا، میخائیل اولیانوف نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین در مصاحبه با فارین پالیسی با رد تعیین ضرب‌الاجل در مذاکرات وین گفت: "این احساس فوریت کمی اغراق‌آمیز است. بله، فوری است، اما بیایید محتاط باشیم. نباید ضرب‌الاجل‌های مصنوعی تعیین کنید.»

وی افزود: صادقانه بگویم، من در این مرحله نسبتاً خوشبین هستم.

اولیانوف خاطرنشان کرد: هیچ دلیل عینی برای شک و تردید نمی‌بینم.

نماینده روسیه افزود: من نمی‌توانم تضمین کنم که توافق حاصل می‌شود، اما معتقدم که شانس بسیار بسیار زیاد است، زیرا پیش نیاز اصلی موفقیت در حال حاضر وجود دارد. همه کشورها، همه شرکت‌کنندگان، از جمله ایران و ایالات متحده، به دنبال احیای توافق هسته‌ای هستند.

اولیانوف گفت: چین و روسیه، ایران را متقاعد کردند که از برخی مواضع حداکثری خود، از جمله اصرار این کشور بر اینکه مذاکرات تنها بر تحریم‌ها متمرکز باشد، نه موضوع هسته‌ای، عقب‌نشینی کند.

وی در ادامه گفت: ایرانی‌ها موافقت کردند که مذاکرات را بر اساس پیش‌نویسی که در بهار گذشته توسط دولت قبلی ایران تنظیم شده بود، آغاز کنند.

نماینده روسیه در مذاکرات وین در ادامه گفت: اکنون زمان تهدید ایران نیست. حتی اگر آنها مقدار قابل توجهی مواد هسته‌ای تولید کنند، بدون کلاهک قابل استفاده نیست و ایرانی‌ها کلاهک ندارند.

انتهای پیام/
ایران آمریکا اولیانوف برجام مذاکرات وین برای احیای برجام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر