کد خبر: 1135390 A

علم‌الهدی:

امام جمعه مشهد گفت: تحکیم و تثبیت فرهنگ دفاع مقدس راه انتقال و تداوم انقلاب بین نسل‌هایی است که آن دوران را درک نکرده‌اند.

به گزارش ایلنا، آیت الله سیداحمد علم الهدی در خطبه‌های نماز مشهد با اشاره به گرامیداشت چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس افزود: اگر فرهنگ هشت سال دفاع مقدس در جامعه تجدید شود، دیدگاه فکری نسل‌های دهه سوم و چهارم انقلاب که آن دوران را درک نکرده‌اند، می‌تواند به نسل‌های گذشته  اتصال و پیوند یابد.

وی ادامه داد: در ۳۱ شهریور ۱۳۵۹ لشکر بعثی عراق سرزمین ایران را مورد تجاوز قرار داد و شهرهای ما را خراب و فرودگاه مهرآباد را بمباران کرد اما مردم کشور ما با رهبری امام راحل و دست خالی به رغم نبود امکانات و محاصره جهانی مقاومت کرده و دشمن را شکست دادند.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی گفت: سالگرد دفاع مقدس فقط تجدید یک خاطره نیست بلکه تجدید حیات یک فرهنگ است و تداوم ۴۲ ساله انقلاب ما مرهون این فرهنگ است.

وی با بیان اینکه هر چه داریم از تجدید حیات فرهنگ دفاع مقدس است، افزود: مدافعان حرم با تاسی به فرهنگ دفاع مقدس دشمن را تا ساحل مدیترانه عقب راندند.

آیت الله علم الهدی ادامه داد: شهید قاسم سلیمانی رزمنده دفاع مقدس بود که با الگوی دفاع مقدس مقابله با استکبار و جنگ نیابتی را در سوریه و عراق ادامه داد که نتیجه آن زمین‌گیر شدن و ذلت استکبار بود. 

وی با اشاره به نقش اخلاص در تثبیت فرهنگ دفاع مقدس و امدادهای غیبی پروردگار در آن دوران گفت: در هشت سال جنگ تحمیلی افراد با انگیزه‌های مختلف اجتماعی، شخصی و خانوادگی به جبهه می‌رفتند اما شب علمیات با اخلاص و اعتقاد به معاد در مقابل باران آتش دشمن قرار می‌گرفتند و  مردانه روی میدان مین رفته و به شهادت می‌رسیدند.

امام جمعه مشهد افزود: فرهنگ جهادی باید در جامعه باقی و حاکم باشد، فرهنگ جهادی آن روز در عرصه نظامی و امروز در عرصه اقتصادی است.

وی ادامه داد: از روزی که رزمندگان ما مجاهدت و مقاومت کردند، آمریکا روز به روز ضعیف‌تر شد و اکنون به ذلیل‌ترین قدرتهای روزی زمین تبدیل شده و به گفته رییس جمهوری در سخنرانی وبیناری سازمان ملل، اکنون ذلت آمریکا در مقابل چشم جهانیان به نمایش گذاشته شده است.

انتهای پیام/
دفاع مقدس علم الهدی امام جمعه مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر