کد خبر: 1121919 A

موحد در موافقت با وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی:

نماینده کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی گفت: فرهنگ و هنر از اساسی‌ترین عناصر استقلال هر کشور است. تاریخ و تمدن ایران اسلامی گواه بر این مدعا است که فرهنگ و هنر موثرترین مولفه قدرت و ایجاد همدلی وشادی در سرزمین ما بوده است. نمایندگان محترم، جمهوری اسلامی ایران ایران یادگار امام عزیز است امامی که اندیشه‌های فرهنگی و دینی او اندیشه‌های مادی را به چالش کشید و انقلاب را انقلاب فرهنگ و فرهنگ را کارخانه انسان ساز و سایه‌ای از نبوت می‌دانست.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سیدمحمد موحد در موافقت با وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن گرامیداشت یاد شهدای انقلاب اسلامی، شهید لاجوردی و شهیدان رجایی و باهنر و هفته دولت گفت:  ما در یک آزمون بسیار سخت قرار گرفته‌ایم؛ از یک طرف دولت جناب رئیسی در شرایطی به مجلس معرفی شد که شرایط مملکت ویژه و خاص است و از طرف دیگر ما به عنوان نمایندگان مردم وظیفه داریم که هم به عنوان کسانی که به نظام و انقلاب و ولایت دلبسته ایم و برای آن تا پای جان آماده هستیم و شرایط کشور و مملکت را در نظر بگیریم و در این میدان تصمیم بگیریم. بنده به عنوان نماینده مردم در محضر ملت ایران، نمایندگان و اصحاب فرهنگ و رسانه قرار گرفته‌ام تا از وزارت دکتر اسماعیلی دفاع کنم. 

وی ادامه داد: فرهنگ و هنر از اساسی‌ترین عناصر استقلال هر کشور است. تاریخ و تمدن ایران اسلامی گواه بر این مدعا است که فرهنگ و هنر موثرترین مولفه قدرت و ایجاد همدلی وشادی در سرزمین ما بوده است. نمایندگان محترم، جمهوری اسلامی ایران ایران یادگار امام عزیز است امامی که اندیشه‌های فرهنگی و دینی او اندیشه‌های مادی را به چالش کشید و انقلاب را انقلاب فرهنگ و فرهنگ را کارخانه انسان ساز و سایه‌ای از نبوت می‌دانست. 

وی افزود: فرهنگ از نظر رهبر عزیزمان مثل روحی است که در کالبد همه فعالیت‌های کلان کشور باید حضور داشته باشد؛ بنابراین در این دوران سخت و هجمه‌های فرهنگ غرب و شبیخون فرهنگی به فرهنگ و هویت و باورها و اعتقادات مردم عزیز، بر ما است که در انتخاب وزیر و برنامه‌های آن توجه جدی داشته باشیم و برای حفظ ارزش‌های اسلامی و ایرانی اهتمام بورزیم.

نماینده کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی گفت: در گفت‌وگو با جناب اسماعیلی به این باور رسیدم که آمده برای حمایت از اصحاب فرهنگ و هنر و مسجد همه تجربه خود را به کار ببندد. دکتر اسماعیلی آمده تا با استعانت از خدا با احترام به همه وزرای سابق موراد زیر را سامان دهد:

  • ارتقای نقش و جایگاه فرهنگ و هنر در تصمیم‌گیری‌ها
  • افزایش بودجه فرهنگ و هنر
  • تولید و حمایت از محصولات فرهنگی
  • حمایت مادی و معنوی از اصحاب هنر و تولیدات آن‌ها

و آمده تا موضوع بیمه تامین اجتماعی و تکمیلی و بیکاری هنرمندان و کانون‌های مساجد را یکبار برای همیشه به سرانجام برساند.

گفتند مگر می‌شود بدون مشورت این قشر فرهیخته به ویژه پیشکسوتان مسئولیت‌ها را به سرانجام رساند و از توان همه نیروها صرف نظر از دیدگاه سیاسی بهره بگیرد.

انتهای پیام/
سیدمحمد موحد موافقت با وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر