کد خبر: 1121795 A

رئیس کل دادگستری استان تهران:

رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: باید در حوزه کاری خود اجازه ندهیم فشار‌های مالی، روانی و اجتماعی مضاعف بر مردم تحمیل شود.

به گزارش ایلنا، محمدجواد حشمتی مهذب، رئیس کل دادگستری استان تهران در نشست شورای معاونین دادگستری ضمن تسلیت ایام سوگواری شهادت امام حسین (ع) و نیز ابراز تالم در خصوص درگذشت تعدادی از همکاران قضایی و اداری به علت بیماری کرونا، گفت: از جمله منویات ریاست قوه قضاییه، رفع اطاله دادرسی است که برای حل این مشکل نیازمند به کار جمعی پرسنل قضایی و اداری هستیم.

وی خاطرنشان کرد: لازم است در خصوص روند افزایش و کاهش آمار و دلایل آن در مجتمع‌ها و حوزه‌های قضایی روسای مجتمع ها، همواره بر آمار شعب نظارت داشته باشند و برگزاری جلسات دوره‌ای با محوریت بررسی مستمر عملکرد شعب ضروری است.

حشمتی مهذب گفت: اکنون در یک دوره جهادی هستیم، مردم در جامعه تحت فشار‌های مختلفی هستند و ما باید در حوزه کاری خود اجازه ندهیم فشار‌های مالی، روانی و اجتماعی مضاعف بر مردم تحمیل شود.

وی با تاکید بر لزوم کاهش جمعیت کیفری اظهار کرد: این موضوع باید با استفاده از راهکار‌های جدید قانونی و خودداری از بازداشت‌های غیر ضرور و استفاده از وثیقه و سایر تاسیسات قانونی جایگزین حبس، مرتفع شود.

انتهای پیام/
  • دبیر :

رئیس کل دادگستری استان تهران محمدجواد حشمتی مهذب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر