کد خبر: 1101060 A

در دیدار وزیران خارجه ایران و هند مطرح شد؛

وزیران خارجه ایران و هند عصر امروز در تهران، بر لزوم تقویت گفت و گوهای بین الافغانی که به راه حل مشارکت سیاسی فراگیر همه طرف‌ها در افعانستان منتهی شود، تاکید کردند.

به گزارش ایلنا، سوبرامانیام جایشانکار، وزیر امور خارجه هند که برای تسلیم پیام کتبی تبریک ناندرا مودی نخست وزیر هند به آیت الله رئیسی، رئیس جمهور منتخب کشورمان به ایران سفر کرده است، عصر امروز با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه دیدار و گفت و گو کرد.

در این دیدار علاوه بر موضوعات دوجانبه مورد علاقه فیمابین، در مورد آخرین تحولات منطقه، و بررسی وضعیت در افعانستان، چشم اندازهای پیش روی گفت و گوهای وین در مورد برجام، همکاری‌های مواصلاتی و ارتباطاتی از جمله همکاری‌ها در چابهار که به ارتقای همگرایی در منطقه می‌تواند کمک کند، بحث و گفت و گو شد. 

طرفین در این دیدار همچنین در مورد شرایط موجود افغانستان بر لزوم تقویت گفت و گوهای بین الافغانی که به راه حل مشارکت سیاسی فراگیر همه طرف ها در افغانستان منتهی شود، تاکید کردند. 

وزیر امور خارجه هند با اشاره به گفت و گوهای جاری بین دولت افغانستان و طالبان در تهران از مساعی ایران برای نزدیک نمودن دیدگاه‌های طرفین برای رسیدن به راه حل سیاسی فراگیر تشکر کرد.

«سید رسول موسوی» دستیار وزیر امور خارجه و مدیرکل آسیای غربی وزارت امور خارجه در حساب کاربری خود در توییتر در همین خصوص نوشت: وزیر امور خارجه هند ملاقات خیلی مهمی در این دیدار کوتاه خواهد داشت.

وی ادامه داد: مطمئن هستم که این دیدار پایه‌ای اساسی برای روابط ایران و هند در دوران ریاست جمهوری آیت‌الله رئیسی خواهد بود.

 

انتهای پیام/
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه هند سوبرامانیام جایشانکار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر