کد خبر: 1097041 A

رسولی نژاد در نطق میان دستور:

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: نخستین گام این است که امروز بیش از پیش گلایه ها و مطالبات مردم و نظرات کارشناسان دانا و با تجربه شنیده و جدی گرفته شود.مشکلات مردم به علت دشمنی های بیرونی ، بی‌تدبیری ها و خیانت های داخلی بسیار زیاد و متنوع شده است. اما خوشبختانه هشتمین رئیس جمهور کسی است که دردمند و درد شناس است و انشاالله با برگزیدن همکاران و همراهان مخلص،کاربلد و پرتلاش و با ناکام گذاشتن عناصر فرصت طلب و مافیایی که از همین روزها در صدد تصاحب مناسب برآمده‌اند، از دردها و رنج های مردم خواهد کاست.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سیداحمد رسولی نژاد در نشست علنی امروز (سه شنبه ۸ تیرماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود گفت: سیل در اردیبهشت ماه سال جاری خسارات سنگینی به روستاها، باغات و مزارع و زیرساخت‌های دو شهرستان دماوند و فیروزکوه وارد آورد؛ تگرگ شدید و سرمازدگی در چند نوبت خسارات بسیاری را بین ۷۰ تا ۱۰۰ درصد به باغات دو شهرستان وارد کرد.

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس در ادامه افزود: درخصوص مورد اول به دنبال دیدار ریاست سازمان مدیریت بحران کشور از دو شهرستان ؛وزیرکشور طی نامه‌ای پیشنهاداتی را خطاب به ریاست سازمان برنامه بودجه ارائه کرد و قرار بود در هیئت دولت مطرح و تصویب شود؛درخصوص مورد دوم وزیر جهاد کشاورزی دستوراتی را خطاب به مدیرکل  دفتر  بحران آن وزارتخانه صادر کرد، ولی هیچ کدام از این دستورات و نامه ها منتج  به نتیجه نشد. از ریاست جمهوری اسلامی درخواست دارم،دستور فرمایند نهایت مساعدت و اقدام عاجل و قاطع معمول شود.

وی ادامه داد: تذکر بنده به وزیر راه و شهرسازی است که علی‌رغم دهها جلسه و مکاتبه در خصوص تسریع در احداث کمربندی های گیلاوند، دماوند، رودهن و فیروزکوه ؛احداث ۱۲ تقاطع غیرهمسطح در سه‌راهی مهرآباد رودهن، تسریع در تکمیل جاده‌های آبسرد ایوانکی ،وادات ،فیروزکوه به سمنان ،فیروزکوه به گرمسار، روکش آسفالت ۴۵ متری فیروزکوه و تعدادی از پروژه‌های دو شهرستان هیچ نتیجه‌ای به دست نیامد؛ جنابعالی و همکارانتان به واسطه عملکرد بسیار ضعیف ،کاغذ بازی و اتلاف وقت باید پاسخگوی وارد آمدن خسارات جانی و مالی به مردم و اتلاف وقت ایشان در ترافیک سنگین محور فیروزکوه به ویژه گیلاوند دماوند باشید.

رسولی نژاد ضمن خطاب قرار دادن وزیر بهداشت تاکید کرد: تذکر من به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است؛ اقای وزیر به رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تذکر بدهید که ابتدا با شبکه بهداشت و درمان شهرستان فیروزکوه تماس گرفته و پس از دریافت آمار دقیق مبتلایان به بیماری کرونا اظهارنظر کند. اظهارات دیروز وی مصداق بارز تشویش اذهان مردم است.در خصوص عملکرد بسیار ضعیف وی در شهرستان های دماوند و فیروزکوه مطالب بسیاری دارم که به زودی عرض خواهد کرد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: کشور در شرایطی قرار گرفته است که در صورت درایت و دقت مسولان  می‌تواند به یک فرصت بی نظیر و تاریخی تبدیل شود. توقع مردم از دولت و مجلس انقلابی زیاد است و دیگر بهانه‌ای برای کار نکردن و یا بدکارکردن پذیرفته نیست ؛باید به نحو مطلوب از این فرصت کم نظیر برای اصلاح ساختارهای معیوب و مدیریت امور در جهت برقراری عدالت، پیشرفت و اقتدار کشور استفاده شود.

رسولی نژاد تاکید کرد: نخستین گام این است که امروز بیش از پیش گلایه ها و مطالبات مردم و نظرات کارشناسان دانا و با تجربه شنیده و جدی گرفته شود.مشکلات مردم به علت دشمنی های بیرونی ، بی‌تدبیری ها و خیانت های داخلی بسیار زیاد و متنوع شده است. اما خوشبختانه هشتمین رئیس جمهور کسی است که دردمند و درد شناس است و انشاالله با برگزیدن همکاران و همراهان مخلص،کاربلد و پرتلاش و با ناکام گذاشتن عناصر فرصت طلب و مافیایی که  از همین روزها در صدد تصاحب مناسب برآمده‌اند، از دردها و رنج های مردم خواهد کاست.

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: از آیت الله سید ابراهیم رئیسی انتظار می‌رود همکارانش را از میان تحصیل کرده‌های خوشنامی برگزیند که دارای روحیه جوان مومن انقلابی باشند و به طور مستند نسبت به پاکدستی و مردم داری شان نظارت شود.

وی تاکید کرد: به عنوان نماینده مردم در قوه مقننه تأکید می‌کنم که از سیاست‌ها و برنامه‌های دولت آیت‌الله رئیسی در جهت رفع مشکلات اساسی کشور و کاهش رنج های مردم حمایت و البته بر عملکرد اجرایی و بودجه ای دولت نظارت جدی و بدون مسامحه خواهیم کرد. به عبارت دقیق‌تر !ما در مجلس آماده مانع برداری در مسیر خدمت گذاری دولت سیزدهم هستیم و خوشبختانه شرایط خوبی از این جهت فراهم است.

رسولی نژاد خاطرنشان کرد: همه می‌دانیم که کار دولت جدید با موانع و پیچیدگی هایی در حوزه‌های اقتصادی و روابط بین‌الملل روبرو است که به فضل الهی ، هدایت های رهبر معظم انقلاب و پشتوانه مردم، با دقت و درایت از آنها عبور خواهد شد. بر اساس دیدگاه رئیسی همه مردم اعم از رای داده ها و رای نداده ها ؛جمهور هستند و حق دارند از امنیت، معیشت و امید به آینده و کشوری مقتدر و پیشرفته برخوردار باشند.

وی ادامه داد: دوستداران و حامیان آقای رئیسی مراقبت کنند که به نام حمایت از ایشان ،بخش‌هایی از مردم را نرنجانند. مردم گلایه هایی داشتند که در رفتار انتخاباتی آنان قابل درک است و اتفاقاً باید این موضوع از نظر اقتصادی ،روانشناسی و جامعه شناسی بررسی و آسیب‌شناسی و برای رفع آنها برنامه‌ریزی و اقدام شود ."سید ابراهیم" خودرا نه  رئیس؛ بلکه خادم مردم می‌داند و تواضع و اخلاص ایشان بر کسی پوشیده نیست.امیدوارم همکاران وی نیز در دولت چنین باشند که اگر در این زمینه کوتاهی شود ؛همه دستاوردها و امیدواری ها بر باد خواهد رفت.

این نماینده مردم در مجلس مطرح کرد: دشمنان قسم خورده و بدخواهان ایران و اسلام منتظر هستند تا کمترین نقص و کجروی از ما خدمتگزاران مردم، ببینند تا ناکارآمدی دین و انقلاب را در بوق و کرنا کنند. آنها از هم اکنون تمام تلاش خود را خواهند کرد تا دولت و مجلس انقلابی را در محاسبات و برنامه‌ریزی‌ها، سیاست‌گذاری و انتصابات دچار خطا و تشتت کنند.

رسولی نژاد در ادامه تاکید کرد: دشمنان ایران و اسلام فهمیده اند که  دوره جدیدی از همگرایی و همکاری منطقه‌ای با محوریت ایران و همسایگان آغاز شده است و به زودی شاهد گسست میان قدرت های استکباری و همپیمانانشان در منطقه و جهان خواهیم بود.انتظار می‌رود مناسبات و همکاری‌های بین‌المللی براساس عدالت، احترام متقابل ،آرامش و سعادت بشر ؛پیگیری شود.

نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس تاکید کرد: در پایان توجه همه مسئولان و مدیران کشور را به شعار سید آزادگان مرحوم سید علی‌اکبر ابوترابی جلب می‌کنم. "پاک باشیم و خدمتگزار"

 

انتهای پیام/
سیداحمد رسولی نژاد نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر