کد خبر: 1074543 A

امام در گفت‌وگو با ایلنا:

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: جریانی تمام تلاشش این است که انتخاب مردم را محدود و آنان را دلزده کند تا در صحنه حضور پیدا نکنند و معتقدم در حال حاضر بزرگترین چالش را حضور حداکثری می دانند و دنبال این هستند که مشارکتی به آن معنا شکل نگیرد که در این شرایط هم انتخابات بی‌مفهوم می‌شود.

جواد امام در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در واکنش به دخالت‌های نمایندگان مجلس در انتخابات تا جایی که اعضای  کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی اظهار می‌کنند در جلسه این کمیسیون از وزیر امورخارجه قسم گرفته‌اند وارد انتخابات ریاست جمهوری نشود، گفت: شاهد یک دوئل یک‌طرفه در این دوره از انتخابات هستیم، در صورتی که  دوئل باید دوطرفه باشد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان این که انتخاباتی را مشاهده می‌کنیم که شرایط برابر و رقابت عادلانه ندارد، ادامه داد:  شورای نگهبان متاسفانه در امر قانون گذاری ورود کرده است در صورتی که در گذشته ناظری بود که تمام تلاشش را بر مدیریت متمرکز  می‌کرد که این امر در در واقع نشان‌دهنده آن است که دوستان به جای فکر کردن به  منافع کشور، به منافع فردی و جریانی خودشان فکر می‌کنند، که اتفاقا هم  چیز پیچیده‌ای نیست.

وی خاطر نشان کرد: نماینده‌ای که می‌گوید آقای ظریف قسم خورده است که نمی‌آید، در واقع نگران است که اگر فردی سر کار بیاید که نگاه ملی به منافع کشور  دارد؛ نمایندگان اقلیت که در شرایط نظارت استصوابی منتخب اقلیت مردم شدند، نتوانند در یک فضای رقابتی و با حضور  چهره ملی رقابت کنند و موفق شوند؛ از این جهت از تمام اهرم‌های‌شان استفاده می‌کنند و فشار می آورند تا رقبا را از صحنه خارج کنند.

امام بیان کرد: در این میان فرقی نمی‌کند طرف مقابل آقای ظریف باشد یا شخص ملی دیگری؛ آنها برای‌شان مهم نیست، مسأله مهم برای این جریان این است که یک نفر از خودشان را بتوانند در پاستور مستقر کنند، درصورتی که  اگر این‌ها به منافع ملی، کشور و مردم فکر می‌کردند به سمتی می‌رفتند که شرایط مشارکت حداکثری را در انتخابات فراهم کنند و مردم آزادانه بیایند در انتخابات شرکت کنند و آن شخصیت مورد علاقه‌شان که توانایی اداره کشور را دارد  انتخاب کنند و همگان هم بپذیرند.

وی خاطر نشان کرد: آقایان تمام تلاش و مهندسی‌شان بر این است که یک نفر را از خودشان بر  کرسی ریاست جمهوری بنشانند و بر مردم و کشور تحمیل کنند؛ برای همین است که  نگران  هستند  آقای ظریف در این صحنه حضور پیدا کند و پیروز انتخابات شود و در نتیجه آن تمام برنامه ریزی‌های آقایان هم به هم بخورد. 

این فعال سیاسی اصلاح طلب بیان کرد: دو نوع نگاه به مسائل وجود دارد؛ یک نگاه از دریچه  قدرت جریان اقلیت و یک نگاه از دید آقای ظریف به  کلیت کشور و منافع ملی است.

وی ادامه داد:  این جریان  تمام تلاشش این است که انتخاب مردم را محدود و آنان را دلزده کند تا در صحنه حضور پیدا نکنند و معتقدم  در حال حاضر بزرگترین چالش را حضور حداکثری می دانند و دنبال این هستند که مشارکتی به آن معنا شکل نگیرد  که در این شرایط هم انتخابات بی‌مفهوم می‌شود.

امام همچنین در پاسخ به سوالی در خصوص ابلاغیه شورای نگهبان و موانعی که بر سر راه ثبت‌نام برخی چهره‌های اصلاح‌طلب ایجاد می‌کند و نیز فضاسازی‌ها و اتهام‌زنی‌ها به برخی چهره‌های دیگر اصلاح‌طلب مانند عباس آخوندی و محسن هاشمی، گفت: بحث آقای ظریف به تنهایی نیست،  بحث آقای تاجزاده و خانم هم مولاوردی نیست؛ مشاهده می‌کنیم  آقای جهانگیری هم که یکی از کاندیداهای بالقوه هستند برخوردی با یکی از نزدیکانش می‌شود که  به نظر می رسد برخورد با آقای جهانگیری است.

وی خاطر نشان کرد: شاهد بودیم که تحقیق و تفحص شهرداری مطرح شد و هیچ اتفاقی هم نیفتاده است اما در مقابلش برای آقای محسن هاشمی مسائل ایجاد کردند، من از ایشان نمیخواهم دفاع کنم اگر ایشان مرتکب تخلفی شده است باید دادگاه رسیدگی کند نه اینکه تمام رسانه‌ها به دنبال هتک حیثیت از یک خانواده باشند.

این فعال سیاسی با بیان این‌که مسئله پیش آمده برای محسن هاشمی کاملاً سیاسی است، اظهار داشت: بحث تحقیق و تفحص از شورای شهر مطرح می‌شود؛ به جای این که بیایند با متخلفین که مشخص هستند برخورد کنند، وارد یک موضوع شخصی می‌شوند! اعتقادم بر این است حتی اگر آقای هاشمی هم تخلف کرده است باید در محاکم قضایی اثبات شود، نه اینکه بیایند با حیثیت یک خانواده بازی کنند؛ این کارها کاملاً سیاسی است و غیر از انتخابات هدف دیگری را دنبال نمی‌کند زیرا نمی توانند در عرصه انتخابات رقابتی داشته باشند.

انتهای پیام/
  • دبیر :

انتخابات ریاست جمهوری رقابت قانون کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی نظارت استصوابی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر